وزیر کشور از رشد 40 درصدی سرمایه گذاری خارجی خبر داد

وزیر کشور از رشد 40 درصدی سرمایه گذاری خارجی خبر داد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،وزیر کشور از رشد 40 درصدی سرمایه گذاری خارجی در قالب طرحهای مختلف در کشور خبر داد.

مصطفی محمد نجارˈ روز شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی یک طرح بزرگ فرهنگی اقتصادی ˈمجتمع صاروج پارسˈ در کرمان گفت: پارسال پنج میلیارد دلار برای سرمایه گذاری خارجی در نظر گرفته شده بود که 90 درصد آن محقق شد.

وی ادامه داد: امسال نیز هفت میلیارد دلار برای این بخش در نظر گرفته شد که سهم استان کرمان از این میزان 820 میلیون دلار بوده است.

وزیر کشور افزود: به عنوان عضو کوچکی از دولت که در طرحهای عمران شهری و مسائل مرتبط با نشاط و فضای مفرح شهرها نقش دارم حمایت کامل خود را از سرمایه گذاریهای خارجی اعلام می کنیم.

وی تاکید کرد: سیاست اساسی دولت احمدی نژاد استفاده از استعدادها و قابلیتها است.

محمدنجار گفت: برای حل اشتغال و استفاده بهینه از ظرفیتها، استعدادها و تولید ثروت باید از سرمایه گذاریهای خارجی استفاده و آنها را مضاعف کرد تا مردم و سرمایه گذاران بهره ببرند.

وی همچنین از رشد قابل توجه در بخش صادرات غیرنفتی خبر داد و افزود: صادرات این بخش از هفت میلیارد دلار در گذشته به 57 میلیارد دلار در زمان کنونی رسیده است.

محمدنجار گفت: نه تنها دولت ، بلکه مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه نیز حمایت از سرمایه گذاران خارجی را در دستور کار دارند.

وی ادامه داد: در بخش صادرات، سرمایه گذاری، رشد اقتصادی و رشد شاخص بورس حرکتهای جهشی در اقتصاد امروز ایران انجام شده است.

وزیر کشور افزود: دشمنان ایران فکر می کردند تحریمها می تواند اقتصاد ایران را متوقف کند اما این تحریمها تهدید نبود بلکه به فرصتی در همه زمینه ها تبدیل شده است.

وی گفت: تحریمها نه تنها محدودیت ایجاد نکرده بلکه به آنها به عنوان فرصتهای جدید به صورت ویژه نگاه شده است.

محمدنجار با اشاره به اینکه ˈمردم ایران، هوشمند، میهمان نواز و همیشه در صحنه هستندˈ افزود: حضور در راهپیمایی 22 بهمن در تمام هزار نقطه ای که ما بررسی کردیم بی سابقه بوده و این نشان دهنده هوشمندی ملت فرهیخته ایران است.

وی بیان کرد: این حضور پیش درآمدی برای انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

وزیر کشور همچنین با تاکید بر بالندگی و ظرفیت بالای اقتصاد کشور گفت: از این جمله، در استان کرمان قابلیتهای بسیاری وجود دارد همچون تولید پسته، خرما، گردو و محصولات جالیزی و نیز قطب صنعت و معدن لذا این استعدادها باید به فعلیت برسد.

وی افزود: بالاترین شمار آثار تاریخی ثبت شده و نیز 40 هزار هکتار کویر با استعداد و قابلیت بسیار، ظرفیت ارزشمندی در جذب گردشگر برای کرمان است که اگر با نگاه دقیق به آن توجه شود یک رشد و جهش اقتصادی در این استان محقق می شود.

۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۴:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP