هشدار اکونومی این کرایسیس درباره بحران اقتصادی در آمریکا

هشدار اکونومی این کرایسیس درباره بحران اقتصادی در آمریکا
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از واحد مرکزی خبر ،سایت اکونومی این کرایسیس در تحلیلی به قلم بنجامین کلمنت نوشت: در حالی که منابع خبری غرب تلاش دارند با انتشار آمار مختلف نشان دهند وضعیت اقتصاد آمریکا در حال بهبود است،با این حال به نظر می رسد این آمار بیانگر واقعیت ها نیستند.

در واقع ایجاد فرصت های شغلی موقت و با سطح درآمد پایین که موجب کاهش نرخ بیکاری در آمریکا شده است هیچ کمکی به بهبود وضعیت اقتصادی این کشور نخواهد کرد.


در واقع ملت آمریکا تبدیل به یک ملت مونتاژکار شده است. قطعات محصولات صنعتی که در خارج تولید شده، به آمریکا منتقل می شود و در این کشور مونتاژ نهایی می شود. کارگران آمریکایی مانند کودکانی که در حال بازی خانه سازی -- لگو -- هستند و فاقد دانش حیاتی لازم برای تولید این قطعات هستند. بنابراین سود اصلی به خارج آمریکا باز می گردد و آمریکا تبدیل به کشوری غیرپویا و وابسته به اقتصاد جهان سوم می شود.


ایالت ایندیانای آمریکا مثال خوبی در این زمینه است. اتاق بازرگانی ایندیانا از اینکه صدها هزار کارگر در سراسر این ایالت توسط شرکت های ژاپنی استخدام شده اند خوشحال است. اگرچه این شرکت ها به کارگران آمریکایی کار می دهند اما در واقع سود نهایی را شرکت های خارجی می برند. کشورهای خارجی مستقر در آمریکا در حال گرفتن جایگاه شرکت های آمریکایی هستند. آنها به کارگران خود دانش و مهارت مفیدی منتقل نمی کنند و تنها قطعات به آنها می دهند که روی هم سوار کنند.


شرکت های خارجی مستقر در آمریکا کنترل بازار کار این کشور را در دست گرفته اند و دانش و سود اقتصادی خود را نیز دارند.


درحالیکه این شغلها هیچ بهانه ای برای آمریکا ندارند، برخی بر این باورند که این کارخانه ها در آمریکا در واقع وضعیتی برد-برد برای آمریکا هستند زیرا برای آمریکا شغل ایجاد می کنند، اما واقعیت این است که این کارخانه ها برای آمریکا یک وضعیت برد-باخت هستند و این آمریکا است که در نهایت متضرر می شود. آمریکا در حال از دست دادن جایگاه ابرقدرتی خود در ازای تعداد انگشت شمار کارخانه ای است که تنها رقبای آمریکا را ثروتمندتر می کنند.


آمریکا دیگر یک کشور مستقل، قدرتمند تولید کننده علم نیست و برای بازپس گرفتن جایگاه خود کار دشواری خواهد داشت

۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP