پتانسیل مطلوب کشور در جذب سرمایه گذاری خارجی

پتانسیل مطلوب کشور در جذب سرمایه گذاری خارجی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،عضو کمیسیون بودجه شورای اسلامی گفت: استفاده از ظرفیت قرار دادهای اقتصادی دو جانبه می تواند به عنوان محورهای کلی در سرمایه گذاری خارجی اثر گذار باشد.

 

  قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات و امتیازات موقعیت مناسبی را برای سرمایه گذاری‌های خارجی فراهم می کند گفت: این امر می تواند تضمین مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی برای جذب سرمایه های خارجی بین کشورها باشد.

وی در ادامه افزود: در حقیقت استفاده از ظرفیت قرار دادهای اقتصادی دو جانبه می‌تواند به عنوان محورهای کلی در جذب سرمایه گذاری خارجی اثر گذار باشد.


علاوه بر اینها با توجه به پتانسیل خوبی که در حال حاضر در کشور حاکم است می توان از سرمایه گذاران ایرانی در خارج از کشور استفاده کرد که باعث تعاملات بیشتر کشورهای خارجی با ایران می شود.


وی در پایان خاطر نشان کرد: این سرمایه گذاری‌ها در یک چار چوب قانونی تعریف شده‌ایی هستند که می توانند فضای کسب و کار را ارتقاء بخشد و همچنین تضمین‌های لازم درباره نوسانات نرخ ارز این اطمینان را در این مدت ایجاد کرده است که در حوزه‌های مختلف ایرانی‌های خارج از کشور تمایلاتی به سرمایه گذاری نشان دهند که این تمایلات در جهت توسعه سرمایه گذاری استفاده می‌شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP