رسانه ها نقش موثری دربی تاثیری تحریم ها دارند

رسانه ها نقش موثری دربی تاثیری تحریم ها دارند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از اکو نیوز ، رئیس سازمان سرمایه گذاری ایران گفت : تحریم کنندگان ادعا می کنند تحریم ها متوجه مردم ایران نیست و عنوان می کنند که نرمش موضوع هسته ای تحریم ها را کم می کند.

بهروز علیشیری در همایش ملی رسانه، مردم و اقتصاد مقاومتی به تشریح تحریم‌ها به سه دوره اشاره کرد و گفت:اولین تحریم‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اعمال شد و دوره دوم تحریم‌ها در زمانی اعمال شد که دستاورد‌های اقتصادی علی‌رغم فشار‌هایی که ایجاد کرده بودند بیشتر شد و آنهااحساس کردند که برد استراتژیک ایران به ویژه در منطقه و دنیا بیشتر شده است.

وی با تاکید بر این مطلب که بهانه دشمنان برای اعمال تحریم‌ها دستاورد‌های هسته‌ای نیست، گفت: دشمنان در تحریم‌هایشان تناقض‌های زیادی دارند چرا که آنها می‌گویند با مردم کشور ما مشکلی ندارند و تنها بحث انرژی هسته‌ای مطرح است امااین سوال به وجود می‌آیدکه چرا آنها بنزین و کالاهای صنعتی و حتی دارو را تحریم کردند و قطعات هواپیما نیز به ایران نمی‌دهند.

رییس سازمان کمک‌های فنی اقتصادی سرمایه‌گذاری خارجی تصریح کرد:هدف دشمنان از این تحریم‌ها آن است که اعلام کنندحاکمان به فکر مردم نیستند و برای داشتن انرژی هسته‌ای برای کشور پافشاری می‌کنند.

رییس سازمان کمک‌های فنی اقتصادی سرمایه‌گذاری خارجی تصریح کرد:هدف دشمنان از این تحریم‌ها آن است که اعلام کنندحاکمان به فکر مردم نیستند و برای داشتن انرژی هسته‌ای برای کشور پافشاری می‌کنند.

وی با بیان این‌که ما باید به کمک رسانه‌ها مردم خود را و هم‌چنین دنیا را از این موضوع آگاه کنیم، گفت: ما با توجه به شاخصه‌های رشد اقتصادی و هم‌چنین میزان سرمایه‌گذاری که در صنعت نفت و گاز انجام داده‌ایم و هم‌چنین تصمیم‌هایی که گرفته‌ایم هم‌چون تشکیل صندوق توسعه ملی و تامین منابع خارجی توانسته‌ایم تا حدود زیادی با این تحریم‌ها مقابله کنیم اما 50 درصد این اقدامات هنوز در عرصه‌ی تبلیغات فعال نشده و رسانه‌ها باید به آن بپردازند.

علیشیری خاطرنشان کرد که این تحریم‌ها نه تنها به ضرر کشورمان نشده بلکه توانسته به ما کمک کند تا کارهای خوبی را انجام دهیم و در مقابل همین تحریم‌ها به ضرر بسیاری از کشور‌ها تمام شده است.

وی به رسانه‌ها خاط نشان کرد:  در شرایط اقتصاد مقاومتی هر چیزی  را که کشف  می‌کنند نمی‌توانند بنویسند و باید درک صحیحی ازاقتصاد مقاومتی وتحریم‌ها داشته باشند البته باید نقد مشوقانه و عالمانه نیز انجام دهند.
رییس سازمان کمک‌های فنی اقتصادی سرمایه‌گذاری خارجی تاکید کرد: رسانه‌های ما باید با لابی‌های صهیونیست‌ها و تبلیغاتی که آنها می‌کنند مقابله کنند.

علیشیری نقش روابط عمومی‌ها را نیز در این عرصه پررنگ دانست و گفت: در این شرایط اقتصادی روابط عمومی‌ها باید از پوست درونی خود خارج شوند و نقش واقعی خود را ایفا کنند ضمن آنکه نقد صحیح از وضعیت موجود ارائه دهند.

 

۱۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۳:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP