حضور ترکیه ای ها در مسکن مهر پردیس

حضور ترکیه ای ها در مسکن مهر پردیس
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از مشرق نیوز ، زیاد از مسکن مهر پردیس و آب و هوای خوب این منطقه شنیده بودیم ، رفتن به این شهر جدید در اطراف تهران تجربه ای جدید بود که ماجرای رفت و برگشت به این شهر و حضور برخی مسئولین وزارت اقتصاد در آنجا برای ما جالب بود که گزارش این بازدید از نظرتان می گذرد:

با توجه به اینکه صبح زود حرکت کرده بودیم اما ترافیک اجازه نمی داد کیلومتر ماشین به زور به عدد50 برسد و بعد از یک ساعت و نیم به شهر جدید پردیس رسیدیم، هر جا که چشم می انداختیم خانه بود و خانه.

بعد از میدان امام خمینی شهر پردیس سر بالایی تندی را پشت سر گذاشتیم و بعد داخل جاده بسیار پرپیچ و خمی افتادیم، مثل جاده چالوس بود حتی پیچ های خطرناکتری داشت و تا چشم کار کرد از طبیعت و فضای سبز خبری نبود.

بعد از گذر از چند تپه و کلی مارپیچ رفتن به محل ساختن مسکن مهر رسیدیم که پیمانکاران ترکیه ای در آنجا مشغول به کار بودند .

خبرنگاران از صدا و سیما و برخی رسانه ها برای پوشش خبری بازدید معاون وزیر اقتصاد از پروژه 35 هزار واحدی مسکن مهر آمده بودند و بعد از فیلم برداری و مصاحبه با خبرنگاران، یک فیلم کوتاه از پروژه های مسکن مهر پردیس که توسط ترکیه ای ها تهیه شده بود برای خبرنگاران به نمایش درآمد .

بهروز علیشیری روند پیشرفت کار ساخت این مساکن را مثبت ارزیابی کرده و روند کار را قابل قبول دانستند و از آماده شدن این واحد ها در  زمستان 92 خبرداد.

اینجا 35 هزار واحد مسکونی درحال ساخت است که هر بلوک 15 طبقه دارد و هز طبقه دارای 4 واحد مسکونی است که زیر بنای مفید و غیر مفید هر واحد حدود100 متر است.

البته نرخ این واحدها نسبت به متراژ آنها متفاوت است و هر متر مربع آنها از طرف شرکت ترکیه ای حدود 350 هزار تومان تمام می شود، البته ساخت مسجد، مدرسه، درمانگاه، فضای سبز و از این قبیل امکانات رفاهی به دست ایرانی ها ساخته می شود که قیمت تمام شده هر متر مسکن مهر طبق گفته مسئولین  به 550 هزار تومان می رسد و اما در این بین تنها سازه های بتونی مسکن دیده می شد و از آغاز عملیات ساخت امکانات رفاهی و زیر ساختی خبری نبود.
 
در رابطه با میزان مشارکت خارجی ها در این طرح علیشیری معاون وزیرگفت : در چهار پنج سال اخیر حدود 1 میلیارد و 200 میلیون دلار پروژه های سرمایه گذاری حوزه مسکن تصویب کردیم که بیش از 60 درصد این رقم جذب و حدود 500 تا 600 میلیون دلار آن اجرایی شده و غیر از ترکیه از کشورهای آسیایی و اروپایی دراین زمینه مشارکت داشته اند.

گوکچن کوزو، رئیس هیئت مدیره پروژه مسکن مهر پردیس در توضیح روند اجرایی پروژه گفت: با توجه به تکنولوژی ساختی که در شهر پردیس آوردیم حدود 800 نفر نیروی کار خارجی و 7000 نفر نیروی ایرانی در این پروژه مشغول به کار هستند.

امیدوار هستیم که در کنار ساخت مسکن های مهر در کشور ،ساخت  امکانات رفاهی برای ساکنان همزمان آغاز گردد تا مشکلات عدیده ای که این روزها ساکنان شهر پرند و دیگر شهرها روبرو هستند ، تکرار نشود .۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP