افزایش تقاضای خارجی برای سرمایه گذاری در گردشگری ایران

افزایش تقاضای خارجی برای سرمایه گذاری در گردشگری ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پول نیوز ،از مزایای سرمایه گذاری خارجی بالا رفتن امنیت مالی به دلیل ذی نفع شدن سرمایه گذاران و بنگاه های خارجی در ثبات اقتصادی کشور و تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز اجرای پروژه ها در کشور به عنوان جایگزین با مکمل منابع داخلی است.

 مدیر کل  دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران گفت: برخلاف تصور عموم در حوزه سرمایه گذاری گردشگری به سمت جهش و افزایش پیش رفتیم به طوری که می توان گفت، طبق آمار سال گذشته حدود 6/4 دهم میلیارد دلار طرح مصوب داشتیم و امسال از مرز 7 میلیارد دلار گذاشته ایم، این آمار نشان دهنده افزایش تقاضا و رشد سرمایه گذاری در بخش گردشگری است.

 این مقام مسئول در نشست تخصصی روش های جذب سرمایه های خارجی در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران افزود: تنها در بخش سرمایه گذاری خارجی در سال 2012 میلادی چهار میلیارد و سیصد میلیون دلار سرمایه خارجی جذب شد و امسال نیز تا کنون بیش از 2 میلیارد دلار در این بخش جذب سرمایه داشته ایم.

ابوالفضل کوده ای رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری های خارجی ایران نیز در این نشست تصریح کرد: سرمایه گذاری خارجی تاثیر مهمی بر توسعه اقتصادی پایدار در کشور و خلق فرصت های شغلی جدید و همچنین افزایش میزان صادرات دارد.

وی ادامه داد: از دیگر مزایای سرمایه گذاری خارجی بالا رفتن امنیت مالی به دلیل ذی نفع شدن سرمایه گذاران و بنگاه های خارجی در ثبات اقتصادی کشور و تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز اجرای پروژه ها در کشور به عنوان جایگزین با مکمل منابع داخلی است.

کوده ای در پایان با اشاره به این که میزان سرمایه خارجی جذب شده روند صعودی و مثبتی داشته است، افزود: ابزار ها و مراحل اجرای فازهای سه گانه فرآیند جذب سرمایه گذاران خارجی شامل فرصت، بازاریابی و مذاکرات است و ما در این حوزه روند صعودی و مثبتی داشته ایم.

۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۵:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP