فعالان اقتصادی آلمان از برخوردهای سیاسی دولتشان با ایران به ستوه آمده اند

فعالان اقتصادی آلمان از برخوردهای سیاسی دولتشان با ایران به ستوه آمده اند
روزنامه آلمانی هندلز بلات در گزارشی نوشت: بسیاری از تجار و سرمایه گذاران آلمانی ، از دولت آلمان به خاطر رفتارهایی که به اصطلاح "روشهای دلسرد کننده" نامیده می شود، انتقاد کرده و اذعان می کنند که برلین حتی در مورد کالاهای آلمانی که استفاده نظامی ندارد، محدودیت های زیادی را جهت صدور به ایران در نظر می گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،  این روزنامه در ادامه نوشت : اگرچه صاحبان صنایع آلمانی مایل نیستند، رسماً درباره معاملات خود با ایران اظهار نظر کنند، اما از افزایش فشارهای سیاسی، ابراز یاس و ناامیدی  می کنند.
بر اساس گزارش این روزنامه ، فعالان اقتصادی آلمان از برخوردهای سیاسی دولت شان به ستوه آمده اند زیرا در حال از دست دادن بازار پر سود ایران  هستند.
این در حالی است که رئیس یک شرکت آلمانی می گوید: ما سفارشات خود را از دست می دهیم و کشورهای دیگر از بازار پر سود ایران بهره می برند. 
این گزارش اضافه می کند: صادرات آلمان به جمهوری اسلامی در سه ماهه اول امسال، 22 درصد کاهش داشته است و این در حالی است که صادرات آلمان در سال گذشته با وجود تحریم ها به حجم کلی معادل چهار میلیارد یورو افزایش یافته بود.
یکی از مدیران ارشد بورسDax ، ضمن ابراز نگرانی خود از وضعیت موجود، می گوید: با توجه به افزایش تحریم ها، فشار حاصله  بر علیه شرکت های آلمانی افزایش خواهد یافت.
همچنین کریستیان اوله، از دفتر وکلای شرکت Mean Legal Advisers  فرانکفورت _دبی می گوید: برخی از شرکتهای آلمانی قصد داشتند در تهران شعبه یا شرکت مستقلی را افتتاح کنند، اما ناگزیر از انصراف شده اند و این بازار را از دست داده اند.
صاحبان بنگاه های اقتصادی در آلمان خواستار کاهش شدت لحن سیاسی دولت آلمان در رابطه با ایران شده اند .
 دانیل برن بک، مسوول اتاق صنایع و بازرگانی آلمان و ایران در تهران خاطر نشان می کند: آن چه که ما هم اکنون بدان نیاز داریم، عملکردی درست و حفظ آرامش است.
لازم به ذکر است مدتی پیش وزارت اقتصاد و تکنولوژی آلمان اعلام کرده بود : در چارچوب اثرات تحریمهاو کاهش سطح روابط اقتصادی  دو کشور، 10 هزار فرصت شغلی در آلمان از دست رفته است.
 یورگن تامن رئیس انجمن صنعت آلمان نیز گفته است  در اثر تحریم ایران، آلمان شدیدا زیان می بیند در حالی که کشورهای آسیایی از این بابت سود می برند.

 

۲۶ مرداد ۱۳۸۸ ۱۹:۱۲
روابط عمومی |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP