سود و امنیت دو ارکان اصلی در سرمایه گذاری

سود و امنیت دو ارکان اصلی در سرمایه گذاری
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: سود و امنیت 2 رکن اصلی در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی کشور به شمار می آیند

ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفت: آداب سرمایه گذاری در کشور معطوف به سود و امنیت است، به نحوی که تمام ابعاد امنیت از جمله امنیت قضائی، امنیت قانونی، امنیت مدیریتی و تامین سرمایه و ... را در بر می گیرد.

البته موضوع تامین مالی، مالیات و هزینه های سربار و ... را باید مورد توجه قرار داد تا بتوان رضایت خاطر صاحبان سرمایه را فراهم کرد.

ندیمی به 7 فعالیت موثر در ایران اشاره کرد و گفت: کشاورزی، صنعت، آموزش، گردشگری، خدمات، فناوری و تجارت در کشور ما بازده بسیار خوبی دارند، زیرا کشور ما از مناطق جغرافیایی و اقلیمی بی نظیری برخوردار است و امکانات مناسبی برای رشد در این زمینه ها را دارد.

وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که بازار تامین مالی مثل بورس و بانک و موسسات مالی و اعتباری و تعاونی های اعتباری و ... که در ایران پر رونق هستند، جزء اهداف کلان اقتصادی به شمار نمی آیند و اهداف ما همان 7 مورد را در بر می گیرد.

به طور مثال، موضوع تحریم باعث شده بتوانیم در کشاورزی فرصتی را ایجاد کنیم تا بتوانیم واردات را به حداقل برسانیم و در بسیاری از موارد اقدام به کاشت و برداشت کنیم و خودکفا شویم.

به این شیوه ضمن ثبات و پایداری سرمایه هزینه واردات را از بین می بریم و نه تنها در تهیه مصارف داخلی موفق هستیم، بلکه با صادرات محصولات تولیدی شاهد بازگشت سرمایه مصرفی به کشور هستیم.

نماینده کمیسیون اقتصادی استان گیلان، خاطرنشان کرد: با رویکرد به این 7 مورد می توان ضمن افزایش صادرات و ارزآوری در کشور، واردات و ارزبری را کاهش داد و زمینه را برای ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای جوانان فراهم کرد.

ندیمی در پایان گفت: در صورتی که جوانان و متخصصان ما بتوانند اقلام وارداتی مثل جنس های مصرفی_ سرمایه ای را تولید کنند، به خودکفایی لازم خواهیم رسید
۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP