در دیدار با سازمان های اقتصادی چین؛ ظرفیت های مناطق آزاد ایران برای جذب سرمایه گذار تبیین شد

در دیدار با سازمان های اقتصادی چین؛ ظرفیت های مناطق آزاد ایران برای جذب سرمایه گذار تبیین شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا ،مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: توانمندی های فراوان همکاری و سرمایه گذاری اقتصادی در مناطق آزاد ایران وجود دارد که به توسعه مناسبات و بهره مندی از ظرفیت های سرمایه گذاری دو کشور ایران و چین خواهد انجامید.

 ˈصادق نجفیˈ در دیدار با رییس سازمان سرمایه گذاری جهانی چین، ضمن تاکید بر ضرورت گسترش سرمایه گذاری در مناطق آزاد ایران، مزیت های این مناطق، به ویژه منطقه آزاد ارس را برای جذب سرمایه گذار تشریح کرد.

وی افزود: با همکاری و مساعدت سفارت ایران در پکن، مذاکرات بسیار خوبی با مدیران اتاق بازرگانی ، سازمان توسعه تجارت و انجمن لوازم خانگی الکتریکی چین و نیز مقامات سازمان تجارت پکن انجام شد که نتایج خوبی به همراه داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به سابقه همکاری های اقتصادی آذربایجان شرقی با کشور چین و تاکید بر نقش بنگاه های اقتصادی و سرمایه گذاران چینی در ارتقای این مناسبات، از مدیران اقتصادی پکن و صنایع برتر سرمایه گذار چین برای حضور فعال در همایش فرصت های سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی که 15 تیرماه سال آینده در تبریز و منطقه آزاد ارس برگزار می شود، دعوت به عمل آورد.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس که به همراه معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای هماهنگی، جهت انجام مذاکرات اقتصادی به پکن سفر کرده بود، با رییس سرمایه گذاری جهانی چین، انجمن خودرو سازان، سازمان توسعه تجارت و انجمن لوازم خانگی الکتریکی چین و نیز مقامات سازمان تجارت پکن دیدار کرد.

در این دیدارها، مسئولان چینی نسبت به حضور در چهارمین همایش سرمایه گذاری آذربایجان در تبریز و منطقه آزاد ارس اعلام آمادگی کردند.

۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۵:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP