استاندار هرمزگان: ژاپن علاقمند به سرمایه گذاری در بخش انرژی های پاک ایران است

استاندار هرمزگان: ژاپن علاقمند به سرمایه گذاری در بخش انرژی های پاک ایران است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا ، استاندار هرمزگان گفت: سفیر فوق العاده و تام الاختیار ژاپن، آمادگی کشورش را برای سرمایه گذاری در زمینه انرژی های پاک در ایران اعلام کرد.


ابراهیم عزیزی سه شنبه شب در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا، با بیان این مطلب گفت: با توجه به قابلیت های کشور ژاپن در این زمینه، این می تواند زمینه ساز بسیاری از فعالیتهای دوجانبه دیگر باشد.

وی با تشریح دستاوردهای سفر سفیر ژاپن به هرمزگان ابراز امیدواری کرد که استمرار این ارتباطات بتواند فرصت های لازم را برای بخش های خصوصی و غیرخصوصی دو کشور فراهم کرد.

وی اضافه کرد: با عمق بخشیدن به این ارتباطات و استفاده از تجربیات یکدیگر می توان زمینه شکوفایی بیشتر صنعتی ، اقتصادی و حتی گردشگری هرمزگان را فراهم ساخت.

این مقام مسوول با بیان اینکه هرمزگان از ظرفیت های خوبی برخوردار است که به درستی معرفی نشده، ابراز داشت: شاید بیشترین شناختی که مردم دنیا از این استان داشته باشند فقط جزیر کیش است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان تصریح کرد: باید در زمینه معرفی بیشتر بخش های مختلف این استان به مجموعه نهادهای بین المللی تلاش کرد زیرا با این رویکرد، دستاوردهای خوبی را شاهد خواهیم بود.

عزیزی با اشاره به دیدار سفیر ژاپن از پیشرفت های انجام شده در هرمزگان اظهار کرد: ارتباطات این چنینی می تواند زمینه ساز و بسترساز اهداف کلان اقتصادی باشد.

ˈکوجی هانه داˈ سفیر فوق العاده و تام الاختیار ژاپن در ایران که مدت سه ماه ازانتصابش می گذرد، اولین ماموریت کاری خود را با سفر سه روزه به هرمزگان آغاز کرده است.

بازدید از مجتمع بندری شهید رجایی، پالایشگاه نفت بندرعباس، منطقه ویژه اقتصادی، صنایع فولاد و آلومینیوم و کشتی سازی و منطقه آزاد قشم از جمله بخشهای مورد بازدید سفیر ژاپن است.

استان یک میلیون و 500 هزار نفری هرمزگان با، دو منطقه آزاد، شش منطقه ویژه اقتصادی، 14 جزیره با کاربری های مختلف و یکهزارو 200 کیلومتر نوار مرزی تنها استان ساحلی درجنوب ایران است که در حاشیه دریای عمان و خلیج فارس قرار دارد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۵:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP