ایران امنیت بالایی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است

ایران امنیت بالایی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا ،محمد رئوفی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم اکنون بحران اقتصادی گریبان گیر کشورهای اروپایی است و هیچ امنیتی برای سرمایه گزاران ندارد.


وی گفت: سرمایه گذاران همواره در تلاش برای سرمایه گذاری در مناطق امن و با صرفه اقتصادی هستند.

رئوفی نژاد اظهار کرد: امروز نظام اسلامی در حرکت سریع خود به سوی پیشرفت و ترقی، فرصت های بسیاری برای جذب سرمایه گذار دارد.

عضو شورای عالی اداری کشور، گفت: هم اکنون با وجود بحران های اقتصادی شدید در کشورهای اروپایی و آمریکایی، اقتصاد نظام اسلامی با وجود تحریم ها، با اقتدار در حال حرکت رو به جلو است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران خارجی به خوبی از میزان ریسک پایین سرمایه گذاری در ایران مطلع بوده و متوجه فرصت طلایی پیش آمده با مشوق ها و تضمین های ارائه شده از سوی دولت خدمتگزار برای سرمایه گذاری هستند.

رئوفی نژاد به اتحاد و اتفاق نظر بخش خصوصی و دولتی در برنامه های اقتصادی کشور اشاره کرد و حمایت های دولتی و رایزنی های بخش خصوصی را فرصت و زمینه مناسبی برای آشنایی هر چه بیشتر سرمایه گذاران خارجی با توانمندی های موجود در هر منطقه از کشور و استان زنجان خواند.

استاندار زنجان به تلاش دولت برای جذب سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد و برخورداری سرمایه گذار خارجی از حقوق، حمایت ها و تسهیلات یکسان با سرمایه گذاران داخلی و انتقال آزادانه اصل سرمایه و منافع ناشی ازسرمایه گذاری در کشور به صورت ارز و یا کالا را از جمله حقوق و مزایایی خواند که دولت در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه امروز در کشور فرصت پذیرش سرمایه گذاری خارجی در تمامی زمینه های تولیدی، صنعتی، کشاورزی، حمل و نقل، ارتباطات، خدمات و تامین آب، برق، گاز و انرژی ایجاد شده است، این فرصت های ایجاد شده برای سرمایه گذاری در ایران اسلامی را بی سابقه در سطح جهان برشمرد.

رئوفی نژاد به مزایا و ثمرات جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در رشد اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: با ورود سرمایه گذاران علاوه بر ایجاد فرصت اشتغالزایی و تولید محصولات مورد نیاز کشور در داخل، زمینه برای رشد دانش فنی واحدهای تولیدی و توسعه همه جانبه اقتصادی فراهم می شود.

عضو شورای عالی اداری کشور گفت: با ورود هر سرمایه گذار فضای کسب و کار در کشور رونق یافته و زمینه برای بهره گیری از آخرین یافته های علمی و فنی در واحدهای صنعتی و تولیدی فراهم می شود.

وی گسترش واحدهای تولیدی و صنعتی را موجب افزایش کمی و کیفی تولیدات داخلی خواند و راه اندازی هر واحد تولیدی را زمینه ساز تولید محصول جدید و مورد نیاز کشور و قطع وابستگی به محصولات وارداتی عنوان کرد.

رئوفی نژاد توسعه صادرات را از دیگر نتایج و ثمرات گسترش واحدهای صنعتی و تولیدی برشمرد و صادرات را یکی از شاخص های رشد اقتصادی خواند که می تواند به مرور ایران را به یکی از کشورهای ابر قدرت در عرصه اقتصادی تبدیل کند.

استاندار زنجان گفت: با وجود تحریم های اقتصادی علیه نظام اسلامی، رشد اقتصادی کشور به تمامی جهانیان میزان بی تاثیر بودن این فشارها و بیهوده بودن تلاش غرب برای به زانو درآوردن نظام اسلامی را نشان خواهد داد.


۲۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۴:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP