استرالیا در صنعت نفت ایران سرمایه گذاری می کند

استرالیا در صنعت نفت ایران سرمایه گذاری می کند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس یک مقام آگاه شرکت نفتی لینگتون استرالیا اعلام کرد ، این شرکت قرارداد احداث خط لوله در اعماق آب‌های ایران، عراق و برمه را بررسی می‌کند .


 شرکت لینگتون به منظور افزایش حضور در قراردادهای بین المللی، مطالعه برای امضای قرارداد احداث خط لوله نفتی در اعماق آب‌های ایران، عراق، برمه را آغاز کرده است.
وال کینگ، رئیس شرکت لیتون تاکید کرد : فرصت های بزرگ سرمایه گذاری در این کشورها وجود دارد که ما نباید آنها را از دست بدهیم.وی تصریح کرد ، در هر یک از این کشورها شرایط متفاوت است و ما به اقتضای شرایط موجود در آنها تصمیم گیری می کنیم . در یک دنیای تغییر یافته، فرصتهای سرمایه گذاری نیز به طور کلی تغییر کرده است .شرکت لینگتون در سال های 2006 و 2007 پایانه صادرات نفت در بندر سودان را به بهره برداری رسانده که این پایانه به دولت سودان کمک ‌می کند نفت تولیدی خود را روانه بازارهای بین‌المللی کند.
شرکت لینگتون به منظور بهره‌گیری از شناور حمل لوله به ارزش 100 میلیون دلار برای احداث بیش از 100 کیلومتر خط لوله در اعماق 100 متری آب های مناطق مختلف و به منظور جبران کاهش درآمدهای این شرکت در ماه های گذشته، به دنبال افزایش مشارکت در صنعت نفت و گاز جهان است.شرکت لینگتون تنها شرکت استرالیایی نیست که تمایل زیادی به مشارکت در صنعت کشورهای خاورمیانه دارد ، شرکت‌های بی.اچ.پی بیلیتون و وود ساید پترولیوم نیز در میان 45 شرکت متقاضی شرکت در مناقصه میدان‌های نفتی عراق بوده اند.مناقصه میدان‌های توسعه نیافته عراق در ماه نوامبر برگزار خواهد شد.

 

۲۶ مرداد ۱۳۸۸ ۲۰:۰۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP