معاون استاندار تهران : افزایش سرمایه گذاری خارجی در استان تهران

معاون استاندار تهران : افزایش سرمایه گذاری خارجی در استان تهران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از واحد مرکزی خبر ،معاون برنامه ریزی استانداری تهران گفت: در نه ماه امسال،‌ در این استان حدود دو هزار و 850 میلیون دلار صادرات غیرنفتی انجام شد.


آقای ترکی در نشست خبری افزود: سهم سرمایه گذاری خارجی در سال های90 و 91 در کشور و استان تهران افزایش چشمگیری داشته است.


وی گفت: پارسال در استان تهران، حدود دو میلیارد و 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی انجام شده است و پیش بینی می کنیم تا پایان امسال به مرز سه میلیارد دلار برسد.


ترکی در خصوص اشتغال هم افزود: سهم استان تهران ایجاد 383 هزار فرصت شغلی بود که 105 درصد آن محقق شده است.
وی به تسهیلات بخش کشاورزی در این استان اشاره کرد و افزود: این تسهیلات حدود 330 میلیارد تومان با نرخ 7 درصد است و متقاضیان می توانند از این فرصت استفاده کنند.


ترکی با بیان این که همکاری با نخبگان از برنامه های استانداری است ، گفت: کاهش تصدی‌ گری و رفتن به سمت خصوصی‌ سازی با نگاه علمی به بخش تعاونی‌ها یکی از این برنامه هاست.


وی افزود: امسال، حدود 265 تعاونی جدید با ویژگی های تثبیت شغل ، ‌تولید و اشتغالزایی ایجاد شد.
ترکی درباره نمایشگاه های بهاره نیز گفت: امسال سعی کردیم با عرضه کالاها از تولید به مصرف، قیمت ها 20 درصد کمتر از بازار باشد.


معاون استاندار تهران با اشاره به اینکه در شش ماه نخست امسال، دو هزار و 66 طرح در ستاد اجرایی توسعه کشاورزی مصوب شد، افزود: از حدود 330 میلیارد تومان تسهیلات اجرای طرح، تاکنون 285 میلیارد تومان پرداخت شده است.


ترکی همچنین گفت: حدود 60 میلیارد تومان برای ایجاد صندوق حمایت از بخش کشاورزی در نظر گرفته شده و این صندوق تاکنون در 13 شهرستان ایجاد شده است.


وی افزود: با توجه به اینکه این صندوق را کشاورزان ایجاد می کنند به این سمت می رویم که متقاضیان این بخش برای استفاده از تسهیلات کشاورزی، به جای بانک به این صندوق مراجعه کنند.


ترکی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره نرخ بیکاری گفت: هم اکنون نرخ بیکاری در استان تهران زیر 12 درصد است.


معاون استاندار تهران درباره انتقال پایتخت اداری به شهر پرند نیز گفت: این موضوع پیشنهاد استانداری تهران است، زیرا ظرفیت زیربنایی شهر پرند برای این کار مناسب و مؤثر است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۶:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP