وزیر خارجه کویت: ایران کشور بزرگ و تاثیرگذار منطقه است

وزیر خارجه کویت: ایران کشور بزرگ و تاثیرگذار منطقه است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبر گزاری فارس ،وزیر خارجه کویت با تاکید بر نیاز منطقه به ثبات و استقرار، ایران را کشوری بزرگ و تاثیرگذار در منطقه دانست.


علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود در حاشیه یازدهمین اجلاس مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا در شهر دوشنبه بطور جداگانه با وزرای خارجه کویت، افغانستان و رئیس هیئت مدیره سازمان توسعه و سرمایه گذاری عمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزرای خارجه ایران و کویت در دیدار خود بر افزایش تبادل هیئت‌های بلند پایه و استمرار رایزنی‌های 2 جانبه و منطقه‌ای تاکید کردند.

علی اکبر صالحی و «خالد الصباح» همچنین نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه را مورد توجه قرار دادند.

صالحی در این دیدار روابط سیاسی 2 کشور را خوب و در حال گسترش خواند و بر ضرورت توسعه روابط تجاری و اقتصادی فی مابین متناسب با ظرفیت‌های موجود و هم سطح مناسبات سیاسی تاکید کرد.

وی در ارتباط با تحولات منطقه، بر ضرورت حل بحران سوریه از طریق سیاسی و بدون دخالت خارجی تاکید کرد.

وزیر خارجه کویت نیز، دیدارها و مذاکرات مقامات 2 کشور را دارای فوائد کثیر خواند.

وی گفت: روابط 2 جانبه در کلیه زمینه‌ها در مسیر تفاهم، تعامل و همکاری است.

الصباح با تاکید بر نیاز منطقه به ثبات و استقرار، ایران را کشور بزرگ و تاثیر گذار در منطقه دانست.

در دیدار جداگانه صالحی و «زلمی رسول» وزیر خارجه افغانستان روابط 2 جانبه، آخرین تحولات منطقه و اوضاع افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

صالحی در دیدار رئیس هیئت مدیره سازمان توسعه سرمایه گذاری و صادرات عمان نیز روابط تهران – مسقط را مثال زدنی دانست و گفت: روابط سیاسی 2 کشور در بهترین شرایط قرار دارد.

«سالم بن ناصر الاسماعیل» نیز با تاکید بر اینکه روابط ایران و عمان عالی است و عمان برای ایران احترام خاصی قائل است؛ فرهنگ، اندیشمندان و ادبای ایرانی را مورد تقدیر قرار داد.

 

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۵۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP