مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری عنوان کرد: افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در ایران/ معدن در صدر سرمایه‌گذاری‌ها

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری عنوان کرد: افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در ایران/ معدن در صدر سرمایه‌گذاری‌ها
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس ،مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری با اشاره به افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور در سال گذشته گفت: بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی در بخش معدن و کمترین سرمایه‌گذاری خارجی در بخش کشاورزی انجام شده است.


قادر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد آخرین وضعیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور گفت: در سال گذشته بیش از 7 میلیارد دلار طرح مصوب شد که نسبت به سال 90، رشد 46 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری ایران در مورد بیشترین و کمترین سهم سرمایه گذاری صنایع گفت: طبق آمار بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی در بخش معدن (شامل معدن و نفت و گاز) و کمترین سرمایه‌گذاری خارجی در بخش کشاورزی انجام شده است.

سلیمانی با تاکید بر اینکه بیشترین ظرفیت برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی کشور وجود دارد، گفت: علت کمبود سرمایه‌گذاری خارجی در بخش کشاورزی، بحث فرهنگی است، زیرا زمانی که زمینی برای فعالیت کشاورزی به یک فرد خارجی داده می‌شود، حمایت و استقبالی از این کار از سوی مسئولان و مردم نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در بخش کشاورزی ضمن ایجاد اشتغال و امنیت غذایی برای جامعه، مستعدترین فضا برای کشت و صادرات محصولات باغی وجود دارد.

 

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۱۳:۰۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP