هیات مدیره صندوق اوپک برای توسعه بین المللی تصویب کرد :تسهیلات مالی به نفع طرحهای زیر بنایی و توسعه ای

هیات مدیره صندوق اوپک برای توسعه بین المللی تصویب کرد :تسهیلات مالی به نفع طرحهای زیر بنایی و توسعه ای
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : هیات مدیره صندوق اوپک برای توسعه بین المللی در 142 امین جلسه که در وین-اطریش برگزار شد تعداد 9 فقره تسهیلات مالی به نفع طرحهای زیر بنایی و توسعه ای در کشورهای فقیر و کم درآمد و برخی کشورهای در حال توسعه تصویب نمودکه از این بین تعداد 1 فقره تسهیلات مصوب به میزان 10 میلیون دلار مربوط به وام تکمیلی جهت پوشش کسری منابع مالی طرح در حال اجرای احداث جاده در کشور بروندی بود.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود : تعداد 8  فقره طرح زیربنایی جدید در کشورهای جیبوتی، اتیوپی، گینه، مالدیو، مراکش، موزامبیک، سنگال و نپال با ارزش کل بیش از 581 میلیون دلار به تصویب رسید.

 

علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد :  طرحهای مزبور در حوزه های حمـل و نقل و جاده، انــرژی،آب وفاضلاب و آموزش¬ تعریف شده اند و عملیات عمرانی و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات آنها به روش مناقصه نامحدود بین‌المللی برگزار خواهد شد.

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در پایان ضمن دعوت از شرکتهای ایرانی برای شرکت در این پروژه ها ،افزود :  با توجه به اینکه امکان شرکت در مناقصات طرحهای مصوب صندوق برای تمامی شرکتهای پیمانکاری از سراسر دنیا وجود دارد، فرصت مناسبی برای پیمانکاران مجرب ایرانی بمنظور بررسی طرحهای متنوع زیربنایی در کشورهای مختلف و استفاده از آنها در قالب فرصتهای صادرات خدمات فنی و مهندسی مهیا است.

 

گزارشات کامل ابعاد فنی، مالی، اجرایی، تدارکات و اجزاء 7 طرح از طرحهای موصوف که مناقصات آنها به روش نامحدود بین المللی در آینده برگزار خواهد شد  بهمراه گزارشات طرحهای مصوب قبلی هیات مدیره صندوق اوپک در پورتال سازمان سرمایه گذاری به نشانی www.investiniran.ir/fa/opec/plan   قابل دسترسی است.

 

شایان ذکر است صندوق اوپک برای توسعه بین المللی از نهادهای مالی و توسعه ای بین المللی است که در سال 1976 میلادی توسط کشورهای عضو سازمان صادرکنندگان نفت (OPEC) با هدف کمک به پیشرفت و رشد توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای فقیر و در حال توسعه از طریق اعطای تسهیلات مالی ترجیحی و کمکهای بلاعوض تاسیس شد.

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۱۵:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP