عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی خبر داد: 4 ماموریت ویژه صندوق توسعه ملی در سال 92/ ورود صندوق توسعه به بازارهای خارجی

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی خبر داد: 4 ماموریت ویژه صندوق توسعه ملی در سال 92/ ورود صندوق توسعه به بازارهای خارجی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از شبکه ایران،عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: صندوق توسعه ملی به عنوان نهاد ملی و توسعه‌ای بزرگ ماموریت توسعه کشور را بر عهده دارد و برای سال 92 برنامه‌ریزی کرده‌ایم که از تمام ظرفیت‌های اقتصادی کشور استفاده بهینه کنیم.


عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: صندوق توسعه ملی به عنوان نهاد ملی و توسعه‌ای بزرگ ماموریت توسعه کشور را بر عهده دارد و برای سال 92 برنامه‌ریزی کرده‌ایم که از تمام ظرفیت‌های اقتصادی کشور استفاده بهینه کنیم.

محمود دودانگه در گفت‌وگو با اقتصادپرس اظهار داشت: چند محور ماموریتی مهم برای سال 92 در نظر گرفته‌ایم که پشتیبانی موثر از واحدهای تولیدی موجود در کشور برای اینکه بتوانند از ظرفیت‌های خود به صورت بهینه استفاده کنند؛ در راس آنها قرار دارد.

وی ادامه داد: محور دیگری که مورد توجه ویژه صندوق توسعه ملی قرار دارد، پشتیبانی از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مولد است که بتوانیم در حوزه‌هایی که دارای مزیت بوده و امکان حضور مستمر داریم، سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام بدهیم تا انشاءالله از ظرفیت‌های کشور استفاده بهینه کنیم.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرد: محور مهم دیگر، پشتیبانی لازم و کامل از صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی است تا با حمایت موثر، امکان جایگزینی صادرات غیرنفتی به جای صادرات نفتی فراهم شود و به این ترتیب، از وابستگی به اقتصاد نفتی کاملا بی‌نیاز می‌شویم.

وی ابراز امیدواری کرد: صادرات غیرنفتی با پشتیبانی صندوق توسعه ملی به حدی رشد و توسعه یابد که تمام نیازهای کشور به ارز بتواند از صادرات غیرنفتی تامین شود.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی ادامه داد: یکی دیگر از ماموریت‌های مهم صندوق توسعه ملی درسال 92، حضور این صندوق در بازارهای مالی بین‌المللی است و امیدوارم بتوانیم منافع حاصل از سرمایه‌گذاری در فضای بین‌المللی را داشته باشیم.

 

۱۱ فروردین ۱۳۹۲ ۱۳:۱۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP