احمدوند در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد:اولویت دوگانه سازمان خصوصی‌سازی در سال 92/ واگذاری طرح‌های نیمه تمام و معادن

احمدوند در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد:اولویت دوگانه سازمان خصوصی‌سازی در سال 92/ واگذاری طرح‌های نیمه تمام و معادن
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،رئیس سازمان خصوصی سازی برنامه واگذاری سال 92 را تشریح کرد و از واگذاری طرح های نیمه تمام و معادن در سال جدید خبر داد.محمدرحیم احمدوند در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد برنامه سازمان خصوصی سازی در سال 92 گفت: شرکت‌هایی که در سال 91 تعیین تکلیف شدند و اقدامات واگذاری آنها به طول انجامید در فهرست واگذاری امسال قرار می گیرند و سازمان خصوصی سازی تلاش می کند تا سهام آنها را در سال جاری واگذار کند.

وی واگذاری طرح های نیمه تمام را از اولویت‌های سازمان خصوصی سازی در سال جدید دانست و افزود: یکی از اولویت‌های سازمان خصوصی سازی در سال 92 واگذاری طرح‌های نیمه تمام فولادی، نیروگاهی و پتروشیمی است تا بتواند این طرح‌ها را به بخش غیر دولتی واگذار کند که دستورالعمل آن تدوین شده و با تسهیلات و جذابیت ها اعمال می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی دومین اولویت سازمان خصوصی سازی را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: دومین اولویت سازمان خصوصی سازی واگذاری معادن است که دستورالعمل آن تدوین شده تا معادن بر اساس دستورالعمل واگذار شود و در توانمندی بخش خصوصی و تکمیل زنجیره واگذاری‌ها موثر باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر معادنی در کشور وجود دارد که ارزش برآوردی آن‌ها بیش از ارزش کل واگذاری‌هایی است که اگر سازمان بتواند در این بخش ورود پیدا کند حوزه جدیدی برای افزایش کارآیی کشور تلقی می شود.

احمدوند در مورد بودجه سال 92 سازمان خصوصی سازی گفت: بودجه 92 هنوز نهایی نشده است ولی پیش بینی می شود که بودجه امسال مشابه سال 91 باشد این در حالی است که سازمان خصوصی سازی هر سال بخشی از دارایی ها را واگذار می کند و با شیب ملایمی پیش می رود.

معاون وزیر اقتصاد عملکرد سازمان خصوصی سازی در سال 91 را مطلوب دانست و افزود: سازمان خصوصی سازی در سال 91 عملکرد خوبی داشت به طوری که عملکرد سال 91 از تمام سال‌ها بهتر بود زیرا در این سال تمهیداتی اندیشیده شد و سهام بلوکی فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان به فروش رفت.

۱۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP