بحران اقتصادی سرمایه گذاری کشورهای توسعه یافته را در توسعه بین المللی کاهش داده است

بحران اقتصادی سرمایه گذاری کشورهای توسعه یافته را در توسعه بین المللی کاهش داده است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از واحد مرکزی خبر ،بحران اقتصادی سبب کاهش سرمایه گذاری کشورهای توسعه یافته در توسعه بین المللی شده است.


 مادرید پایتخت اسپانیا میزبان نشستی بین المللی درباره اهداف هزاره سازمان ملل متحد برای رشد و توسعه بعد از دوهزار و پانزده بود. نشست مادرید بیشتر روی طرح مبارزه با گرسنگی جهانی و نبود امنیت غذایی تمرکز دارد.

محمد الکوهنه از مسئولان برنامه جهانی غذا گفت من فکر می کنم ما به سمت درک بهتر امنیت غذایی و امنیت تغذیه ای پیش می رویم. ما می خواهیم تاکید کنیم که بدون امنیت غذایی و تغذیه ای و بدون اینکه این مسائل در کانون دستور کار ما باشد، رسیدن به اهداف توسعه غیرممکن است.


گراسیانو داسیلوا مدیر کل فائو نیز گفت در آسیا کشوری است که توانسته است در مدت یک دهه سیصد میلیون نفر را با روشهای بسیار ساده از فقر و گرسنگی نجات دهد. این کشور این کار را با سرمایه گذاری در توسعه مناطق روستایی و اشتغالزایی انجام داده است. این کشور چین است و هم اکنون این کشور الگوی بسیاری از کشورهای دیگر شده است.


با وجود این کشورهایی که به جهان اول شهرت دارند، سرمایه گذاری در توسعه بین المللی کم کرده اند که علت آن بیش از همه بحرانهای اقتصادی در این کشورهاست. هم اکنون کشوری مثل اسپانیا سرمایه گذاری خود را در این زمینه تا پنجاه درصد کاهش داده است.
۱۷ فروردین ۱۳۹۲ ۱۴:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP