بورس اوراق بهادار اجتماعی لندن افتتاح می‌شود

بورس اوراق بهادار اجتماعی لندن افتتاح می‌شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار اجتماعی لندن به منظور ارائه اطلاعات سهام شرکت‌های اجتماعی و خدماتی تا پایان سال جاری میلادی افتتاح خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، بورس اوراق بهادار اجتماعی به منظور ارائه اطلاعات سهام شرکت‌های اجتماعی و خدماتی تا پایان سال جاری میلادی راه‌اندازی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این بورس مانند دیگر بازارهای جهانی به داد و ستد سهام نمی پردازد، بلکه هدف آن تشکیل پنجره‌ای برای سهامداران این شرکت‌ها است، تا از یک منبع موثق و قانونی، از روند معاملاتی تمامی شرکت‌هایی با فعالیت در زمینه خدمات اجتماعی، مطلع شوند.

انتظار می‌رود که 20 سازمان مختلف با تکمیل گزارش تأثیرات اجتماعی خود در این بورس، پذیرش شده و اطلاعات خود را ارائه دهند.

بر این اساس، برای عضویت در این بورس، شرکت‌ها موظفند، سهام شرکت‌های سرمایه گذاری زیر مجموعه خود را که محصول آنها خدمات مالی است، در یکی از بورس های دنیا پذیرش کرده باشند.

این بورس در واقع اطلاعات و زمینه ها و موقعیت های سرمایه‌گذاری در بخش خدمات رسانی شرکت ها را به اطلاع سهامداران رسانده و ابزارهای معاملاتی این شرکت ها مانند اوراق قرضه یا مشارکت را معرفی می کند.

شرکت بلیط های بخت آزمایی BIF که تمامی فروش ناشی از این بلیط ها را صرف امور خیریه می کند نخستین شرکتی است که ورود خود را به این بورس اعلام کرده و با ارائه گزارش عملکرد خدماتی خود بودجه ای در حدود 300 هزار پوند را وارد این بازار کرده است.

کارشناسان معتقدند با افتتاح این بورس و ارائه جزئیات مالی و معاملاتی شرکت های خدمات اجتماعی به سهامداران، دامنه سرمایه گذاری بر این شرکت ها افزایش خواهد یافت و در واقع تبلیغی برای این شرکت ها به منظور جذب سرمایه گذار بیشتر خواهد بود.

این بورس که در لندن راه اندازی خواهد شد با پذیرش شرکت ها و رسیدن به سقف 2 میلیون پوند راه اندازی خواهد شد.

مدیر عامل این نهاد در این خصوص اظهارداشت: این بورس مانند دیگر بازارها، نهاد قانون گذاری دارد که این وظیفه به عهده نهاد قانون گذاری بریتانیا(FSA) خواهد بود.وی ادامه داد : ظرفیت پذیرش این بورس تاکنون حداکثر 200 شرکت عنوان شده که کوچکترین آنها می بایست گردش مالی 500 هزار پوندی داشته باشد.

مدیرعامل این بورس تازه وارد در خصوص اندازه شرکت‌های پذیرش شده در این بورس اظهار داشت: معیار پذیرش ما اندازه شرکت نیست، هر شرکت خدماتی با هر اندازه ای چه بزرگ و چه کوچک که سهام آن وارد یکی از بازارهای بورس دنیا شده باشد و حداقل گردش مالی 500 هزار پوند در سال داشته باشد می تواند وارد این بورس شود.

وی در ادامه افزود: شرکت‌هایی که در مینه خدماتی از قبیل سلامتی، آموزش، تجارت سبز (برمبنای محیط زیست) و فعال هستند، می تواند پذیرش شود.

مدیر عامل این بورس در ادامه گفت: شرکت خیریه و سرمایه گذاری راک فلر سهامداران اصلی این بورس است.

موسسه خیریه راک فلز یکی از برجسته ترین موسسه های خیریه دنیا است که به صورت خصوصی اداره می شود و در خیابان پنجم نیویورک مستقر است.

این شرکت توسط خانواده راک فلر و به خصوص جان.دی. راک فلر و پسر وی جان، دی . راک فلز جونیور و  فردریک تیلور گیت، به عنوان مشاور ارشد راه اندازی شده است.

این در حالی است که، خانواده راک فلر یکی از معروف ترین و ثروتمندترین خانواده های آمریکایی هستند که در زمینه صنعت، سیاست و خدمات بانکی فعالیت می کنند و در مجله فورچون به عنوان یکی از بزرگترین تاجرین خانوادگی نفت در قرن 21 نامیده شده‌اند.

در این بین، مشابه این بورس نیز در کشورهای سنگاپور و آفریقای جنوبی در حال فعالیت است.
۱۹ فروردین ۱۳۹۲ ۱۵:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP