علیشیری در همایش سرمایه گذاری قم اعلام کرد :استان قم ،پیشتاز حماسه سیاسی و اقتصادی است

علیشیری در همایش سرمایه گذاری  قم اعلام کرد :استان قم ،پیشتاز حماسه سیاسی و  اقتصادی است
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین افتتاح "همایش 100 پروژه اقتصادی"‌ برای سرمایه گذاری در استان قم که با حضور استاندار قم برگزار شد ،با اشاره به حماسه سازی استان قم در طول تاریخ انقلاب اسلامی ، گفت: استان قم، استان حماسه سازی در تاریخ حماسه های سیاسی و اجتماعی کشورمان است و برای سال جدید، نیز با پیشتازی در برگزاری این همایش، حماسه ای دیگر در بخش اقتصادی توسط این استان ، انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،  علیشیری در ادامه با بیان تحمیل فشارهای مختلف سیاسی و اقتصادی توسط کشورهای مختلف بر ایران در سال گذشته  ،افزود : علت همه این فشارهای اقتصادی فقط این است که مردم ایران می خواهند ضمن حفظ استقلال ،بر روی پاهای خود بایستند  که به حول قوه الهی از این مرحله نیز به خوبی عبور خواهیم کرد.

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به شاخصهای مثبت اقتصاد ی در کشور در سال 91  از جمله بازار سرمایه ،گفت : روند شاخصهای اقتصادی در سال 1391 از رشد مطلوبی در بخشهای مختلف از جمله تولید ،صادرات و بازار سرمایه  برخوردار بوده است که نشان از توانمندیهای ذاتی اقتصاد ایران دارد.

به گزارش خبرنگار ما، علیشیری در ادامه با بیان اینکه هدف اصلی  تاسیس  صندوق توسعه ملی، تأمین منابع مالی بنگاه‌های غیردولتی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است، یادآور شد: با وجود صندوق توسعه ملی،  بنگاه‌ها نباید دغدغه‌ تجهیز منابع مالی داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه اتاقهای بازرگانی، صنایع معادن ایران باید پرچمدار الگوهای توسعه و پیشرو در تأمین مالی باشند، افزود: بیش از 200 میلیون دلار ، منابع مالی بین المللی از محل بانک توسعه اسلامی برای استان قم برای دو پروژه آب رسانی قم و فاضلاب قم تجهیز شده است و پروژه های مذکور دارای پیشرفت فیزیکی مطلوبی هستند.

 

به گفته علیشیری، براساس برنامه پنجم توسعه اقتصادی و مواد 68 الی 71 این برنامه که بر بهبود فضای کسب و کار و تسهیل سازی فعالیتهای بخش خصوصی برای محیط کسب و کار خلاق و رو رو  به رشد   تأکید شده است که به عنوان انقلاب رفتاری کارگزاران دولتی در خصوص بخش خصوصی می باشد.

 

علیشیری در پایان با اشاره به جذب  4.3میلیارد دلاری سرمایه گذاری مسقیم خارجی در سال گذشته تصریح کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی مستقر در استانها از مرحله ایده تا مرحله اجرایی شدن طرحهای سرمایه‌گذاری خارجی از سرمایه گذاران حمایت خواهند کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی  از اندیشمندان  حوزه علمیه قم درخواست کرد  در تئوری سازی و بومی سازی سرمایه گذاری خارجی در کشور بخش دولتی و بخش خصوصی را یاری نمایند.

به گزارش خبرنگار ما در این همایش که با حضور استاندار قم ،مسئولین استانی ، رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی برگزار شد ،مقرر شد تا پایان اسفند ماه همایشهای دیگر به منظور معرفی فرصتهای سرمایه گذاری این استان به سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی شود.

 

لازم به ذکر است  در پانلهای تخصصی این همایش مدیران دفتر سرمایه گذاری و کارشناسان ارشد سازمان در خصوص روشهای بازاریابی پروژه های سرمایه گذاری و قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی با معرفی نمونه هایی از سرمایه گذاریهای موفق خارجی به ارایه مطلب و پاسخ به سئوالات مخاطبان این همایش خواهند پرداخت.

۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ۲۰:۰۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP