علیشیری خبر داد : تصویب 120 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی به نفع پروژه انتقال نیروی برق اصفهان

علیشیری خبر داد : تصویب 120 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی به نفع پروژه انتقال نیروی برق اصفهان
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از تصویب 120 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی به نفع پروژه انتقال نیروی برق اصفهان خبر داد و افزود : هیات مدیره بانک توسعه اسلامی در دویست و هشتاد و نهمین جلسه خویش وام مذکور را تصویب نموده است .


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود :  دوره ساخت این  پروژه، سه سال و دوره بازپرداخت اقساط وام 9 سال خواهد بود که پس از پایان دوره ساخت، بازپرداخت خواهند شد.

 

وی در عین حال خاطر نشان کرد : پروژه انتقال نیروی برق اصفهان از جمله پروژه‌های اولویت دار برنامه همکاری میان دولت جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه اسلامی برای سال جاری هجری قمری (1434) می‌باشد.

 

به گزارش خبرنگار ما ،  مطابق بررسی‌های انجام شده، هزینه‌های اجرای پروژه حدود 130.57 میلیون یورو برآورد گردیده که از این مبلغ 120 میلیون یورو از طرف بانک توسعه اسلامی به شیوه "استصناع" تامین مالی خواهد شد.

 

لازم به ذکر است اهداف این پروژه شامل :بهبود ظرفیت و توان و زیرساخت‌های لازم شبکه انتقال برق استان اصفهان و چهار محال بختیاری متناسب با رشد تقاضای مصرف برق در این منطقه می باشد و  این پروژه از طریق ایجاد 5 پست والتا‍ژ بالا در دو استان اصفهان و چهار محال بختیاری ، در توسعه و رشد اقتصادی منطقه مشارکت خواهد داشت.

 

گفتنی است جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین سهامداران بانک توسعه اسلامی است و   با تلاشهای سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران در سالهای اخیر در جهت توسعه اقتصادی کشور و تامین منابع مالی خارجی برای بخشهای دولتی و خصوصی، ایران به عنوان یکی از کشورهای مطرح در استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی بوده است .

۲۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۰۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP