جزئیات تشکیل صندوق حمایت از تولید/ پیشنهاد افزایش اعتبار 100 میلیارد تومانی صندوق

جزئیات تشکیل صندوق حمایت از تولید/ پیشنهاد افزایش اعتبار 100 میلیارد تومانی صندوق
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از مهر ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات تشکیل صندوق حمایت از تولیدات صنعتی و معدنی، گفت: تخصیص اعتبار 100 میلیارد تومانی به این صندوق از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارایه شده است.


سیدعلیرضا شجاعی در گفتگو با مهر گفت: از جمله موادی که در قانون حداکثر استفاده از توان داخلی مورد اصلاح واقع شده است، ادغام 4 صندوق حمایت از صنایع نوین، حمایت از بنگاههای کوچک و متوسط، صندوق حمایت از صنایع دریایی و صندوق بیمه حوزه معدنی است که بر این اساس مقرر شده است تا صندوق حمایت از تولیدات صنعتی و معدنی شکل گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برخی از 4 صندوق مذکور، بیش از 10 سال عمر دارند و برخی از آنها نیز در قوانین جدید شکل گرفته‌اند و هم اکنون نیز حدود 100 میلیارد تومان سرمایه دارند که 40 درصد آن مربوط به صندوق صنایع نوین، 40 درصد مربوط به صندوق صنایع کوچک، 10 درصد مربوط به صندوق صنایع دریایی و 10 درصد مربوط به صندوق صنایع معدنی است.

وی تصریح کرد: یکی از مصوباتی که در جلسه کارگروه حمایت از تولید با حضور رئیس‌جمهور در وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت، این بود که با دستور رئیس‌جمهور 40 میلیارد تومان به صندوق جدید کمک شود.

شجاعی ادامه داد: همچنین در بودجه سال 92 کل کشور نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت پیشنهاد داده است که 100 میلیارد تومان برای کمک به این صندوق اختصاص یابد.

وی اظهار داشت: قرار بر این است که ظرف یک ماه آینده، یک نفر مسئول برای صندوق جدید تعیین شده تا اساسنامه را تکمیل کند و در نهایت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تصویب به هیات دولت ارسال شود.

۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP