سازمان سرمایه گذاری اعلام کرد : بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های سیاستهای عمومی و توسعه‌ای طرح کلمبو

سازمان سرمایه گذاری اعلام کرد : بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های سیاستهای عمومی و  توسعه‌ای طرح کلمبو
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران و بر اساس اعلام دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی ،‌طرح کلمبو در نظر دارد دانشجوی بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد در دو رشته "سیاستهای عمومی و سیاستهای توسعه‌ای" (Public Policy و Development Policy ) از بین کشورهای عضو انتخاب نماید.بر اساس این گزارش ،  دوره مذکور برای مدت زمان یک سال از سپتامبر سال 2013 میلادی برگزار خواهد شد و داوطلبین باید  دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و مدرک معتبر زبان انگلیسی (تافل – با حداقل امتیاز 570 و یا IELTS با حداقل نمره 6) باشند. مضافاً، دستگاههای دولتی یا فرد متقاضی می‌بایست در هزینه ارائه پایان‌نامه و کمک هزینه ماهانه برای دوره تحصیلی (300 دلار  ماهانه برای دوره دوازده ماهه بعلاوه هزینه ویزا) مشارکت نمایند.
این گزارش می افزاید :  کلیه هزینه‌های مربوط به خانواده متقاضیان(در صورت همراه بردن ) بر عهده ایشان بوده و مبلغی در این خصوص پرداخت نخواهد شد و همچنین با توجه به محدودیت تعداد نفرات پذیرفته شده، مراتب از سوی طرح کلمبو و دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و صرفاً  هفت نفر از برترین داوطلبین از بین 26 کشور عضو طرح کلمبو برای استفاده از بورس تائید خواهند گردید و تکمیل و ارسال فرمها طی مهلت مقرر تعهدی برای پذیرش ایجاد نخواهد کرد.
 مضافا در صورت عدم پذیرش مدرک دانشگاه فوق الاشاره از  سوی وزارت علوم و یا عدم اعتبار استخدامی در دستگاههای اجرایی و ... هیچگونه تعهدی بر عهده این سازمان نبوده و مسئولیت های آتی احتمالی ناشی از عدم پذیرش صرفا بر عهده متقاضی میباشد. لذا متقاضیان میبایست بررسیهای لازم و استعلامات مورد نیاز را از دستگاه اجرایی خود یا وزارت علوم راسا انجام دهند. 
    بر پایه این گزارش ، با توجه به مهلت کوتاه اعلام شده از سوی دبیرخانه طرح کلمبو  متقاضیان میبایست حداکثر ده روز قبل از پایان مهلت اعلامی (حداکثر تا تاریخ 11/2/1392) به همراه مدارک تکمیل شده و دو نسخه اصل فرمهای تقاضانامه از سوی دستگاه دولتی محل خدمت خود به همراه تعهد رسمی دستگاه دولتی اعزام کننده برای  پرداخت وجه فوق الاشاره در طی دوره (ماهانه 300 دلار و هزینه ویزا ) رسماً به این دفتر معرفی گردند.
    لازم به ذکر است محتوای دوره و فرمهای متقاضیان از طریق سایت طرح کلمبو به نشانی www.colombo-plan.org و سایت دانشگاه به نشانی  WWW.Kdischool.ac.kr در دسترس می‌باشد. 
  به گزارش خبرنگار ما ، در سالهای اخیر، سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران در راستای ظرفیت سازی  افراد توانمند در عرصه علمی و اجرایی کشور اقدام به رایزنیهایی با طرح کلمبو و سایر نهادهای مالی از جمله بانک توسعه اسلامی  انجام داده است که در نتیجه آن ، افراد زیادی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ضمن تحصیل در دانشگاههای بین المللی و کسب تجارب حرفه ای ،پس از بازگشت به کشور بتوانند تجارب خود را به بخش داخلی انتقال دهند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP