کشف ۱۵ لایه جدید نفت و گاز/ آغاز اولین پروژه اکتشاف ذخایر غیرمتعارف نفت

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از فارس ،مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت از کشف ۱۵ لایه مخزنی نفت و گاز در سال گذشته خبر داد و گفت: اولین قرارداد اکتشاف ذخایر غیرمتعارف شیل گاز و شیل نفت در منطقه زاگرس ماه آینده امضا می‌شود.هرمز قلاوند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت همچنین فعالیت‌های اکتشافی در سال گذشته اعم از بررسی‌های ژئوفیزیکی همکاری‌های اکتشافی در مناطق مرزی متمرکز شد و بر این اساس 15 لایه مخزنی جدید نفت و گاز در سال گذشته کشف و به ذخایر کشور اضافه شد.

وی افزود: برنامه ما در سال آینده علاوه بر اکتشاف نواحی خشکی تمرکز بر حفاری در مناطق نفت‌خیز و خلیج‌فارس خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما در سال گذشته 100 در صد برنامه‌های از پیش تعیین شده اکتشاف را محقق کردیم گفت: برای اولین بار مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت مطابق تکنولوژی روز دنیا دو پروژه اکتشافی را در دستور کار قرار داده است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت اضافه کرد: یکی از پروژه‌ها برآورد ذخایر هیدرات‌های گازی در منطقه دریای عمان است که متولی آن مدیریت اکتشاف و مجری پروژه پژوهشگاه صنعت نفت است که این پروژه تاکنون 42 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

قلاوند اظهار داشت: پروژه دوم اکتشاف لایه‌های شیل‌نفت و شیل‌گاز به عنوان ذخایر غیرمتعارف است که طراحی اولیه آن انجام شده و قرارداد آن در ماه آینده بسته خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس اولین پروژه اکتشاف شیل‌های نفت و گاز در زاگرس آغاز خواهد شد.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت اضافه کرد: در فاز اول طبقات شیلی روی زمین بهره‌برداری شده‌اند و زاگرس بر این اساس بلوک‌بندی شده است.

وی تأکید کرد: حجم عظیمی از هیدروکربن نفت و گاز از این طریق به ذخایر کشور اضافه می‌شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۴:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP