معاون اول رئیس جمهور :آمریکا و قدرتهای حاکم بر جهان هیچ سلطه و تسلطی بر جمهوری اسلامی ایران ندارند

معاون اول رئیس جمهور :آمریکا و قدرتهای حاکم بر جهان هیچ سلطه و تسلطی بر جمهوری اسلامی ایران ندارند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،محمدرضا رحیمی خطاب به کشورهایی که به دنبال استقلال هستند گفت : اگر آمریکا سوخت و انرژی در اختیار شما نگذارد و به دیگر کشورها نیز دستور دهد که از ارائه انرژی به شما امتناع کنند ، اقتصادتان با مشکل مواجه خواهد شد اما ایران هیچ گونه فرمانبرداری از قدرتهای بزرگ ندارد و بنابراین امن ترین منبع تامین سوخت در جهان است

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران امن ترین منبع تامین سوخت انرژی در جهان است گفت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران این است که آمریکا و قدرت های حاکم در جهان هیچ سلطه و تسلطی بر آن ندارند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمدرضا رحیمی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه)‌ در آیین افتتاح هیجدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمی خطاب به کشورهایی که به دنبال استقلال هستند گفت : اگر آمریکا سوخت و انرژی در اختیار شما نگذارد و به دیگر کشورها نیز دستور دهد که از ارائه انرژی به شما امتناع کنند ، اقتصادتان با مشکل مواجه خواهد شد اما ایران هیچ گونه فرمانبرداری از قدرتهای بزرگ ندارد و بنابراین امن ترین منبع تامین سوخت در جهان است .

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به پیشرفتها و دستاوردهای بزرگ کشور در عرصه های مختلف خاطر نشان کرد : روند صعودی صادرات غیر نفتی و اینکه در بسیاری از زمینه ها از برنامه توسعه جلوتر هستیم، نشان می دهد که در سالهای آینده نیازی به تامین ارز از طریق صادرات نفت نخواهیم داشت که این شوک بزرگی برای قدرتهای بزرگ و تحریم کنندگان ملت ایران خواهد بود .

رحیمی افزود : ملت ایران در جهتی تلاش می کند که صادرات نفت را متوقف کرده و پس از تبدیل آن به محصولات با ارزش بالا ، صادرات مواد پتروشیمی و محصولات غیر نفتی خود را افزایش دهد.

معاون اول رئیس جمهوربا اشاره به تحریم و فشارهای دشمنان علیه ملت ایران خاطر نشان کرد : دشمنان در صدد بودند تا از طریق تحریم ملت ایران را تحت فشار قرار داده و کشور را با شکست مواجه کنند اما غافل هستند که ملت ایران با برخی کشورهایی که از آنان فرمانبرداری می کنند فرق دارند و در مقابل فشار و زورگویی تسلیم نخواهند شد .

رحیمی اضافه کرد : با دعای خیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و همکاری همه جانبه ملت ایران هر دری را که دشمن به رویمان بست ، در دیگری را گشودیم و یا بر درهای بسته آنان رخنه ای ایجاد کردیم .

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: تحریم دشمنان سیل عظیمی بود که می خواست جمهوری اسلامی ایران مقاوم را با مشکل مواجه کند اما این سیل نه تنها نتوانست ما را متوقف کند بلکه باعث سرعت بخشیدن به حرکت و تلاش ملت ایران شد .

۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۴:۴۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP