وزیر اقتصاد کشورمان در دیدار با معاون خاور میانه این بانک خواستار شد:فعال شدن بانک جهانی در اعطای تسهیلات به ایران

وزیر اقتصاد کشورمان در دیدار با معاون خاور میانه این بانک خواستار شد:فعال شدن بانک جهانی در اعطای تسهیلات به ایران
وزیر اقتصاد کشورمان طی دیدار با خانم اندرسون معاون خاور میانه بانک جهانی، خواستار فعال شدن این بانک در خصوص اعطای کمک های فنی در زمینه امنیت جاده ای، مبارزه با آلودگی هوا در کلان شهرها و نیز انتقال تجربیات کشورمان در این ارتباط به بانک جهانی شد.

به گزارش  روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از شبکه اخبار اقتصاد و دارایی (شادا)، سید شمس الدین حسینی در ادامه با بیان اینکه تاکنون تسهیلات اعطایی بانک جهانی به کشورمان، مرتبط با امور توسعه ای و انسانی بوده است، افزود: بنابراین نباید بازپرداخت اقساط این تسهیلات با امور سیاسی تداخل پیدا کند.

وی گفت: برخورد ایران با بانک جهانی، همواره یک برخورد صمیمانه بوده و گواه آن نیز مشارکت فعال کشورمان در افزایش سرمایه عمومی بانک و پرداخت یکجای مبلغ 53 میلیون دلار به آن بوده است.

این گزارش حاکی است، خانم اندرسون نیز طی سخنانی در این دیدار، از جمهوری اسلامی ایران به واسطه شرکت فعال در افزایش سرمایه عمومی بانک جهانی قدردانی کرد.

معاون خاورمیانه بانک جهانی ضمن ابراز همدردی با خانواده های زلزله زدگان درجنوب ایران، مرگ تن چند از هموطنان مان  را در این حادثه تسلیت گفت.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP