وزیر اقتصاد کشورمان در گفت و گو با شبکه سی ان ان :تحریم های غرب، اقتصاد ایران را چابک تر کرده است

وزیر اقتصاد کشورمان در گفت و گو با شبکه سی ان ان :تحریم های غرب، اقتصاد ایران را چابک تر کرده است
وزیر اقتصاد کشورمان در گفت و گو با شبکه تلویزیونی CNN آمریکا، تحریم های یک جانبه غرب علیه ایران را باعث چابک تر شدن کشور خواند.
به گزارش  روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از شبکه اخبار اقتصاد و دارایی(شادا) سید شمس الدین حسینی، در حاشیه اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول با حضور در استودیوی شبکه CNN، به سوالات کریستین امانپور مجری این شبکه درخصوص مباحث مرتبط با تحریم های یکجانبه غرب علیه کشورمان و تاثیرات آن بر اقتصاد ایران و موضوعات مرتبط با فعالیت صلح آمیز هسته ای کشور پاسخ داد.

این گزارش حاکی است، حسینی در این گفت و گو، با تاکید بر این نکته که تحریم های وضع شده توسط غرب برخلاف ادعاهای مطرح شده، برای اقتصاد کشورمان فلج کننده نبوده گفت: اتفاقا این تحریم ها باعث چابک شدن اقتصاد ایران شده است.

وزیر اقتصاد کشورمان افزود: تحریم های اعمال شده، اگر چه باعث ایجاد تورم وارداتی و افزایش قیمت کالاهای وارداتی شده، ولی از طرف دیگر، باعث رونق صادرات غیر نفتی کالاهای وارداتی و افزایش سهام شرکت های صادراتی در بورس شده است.

وی کاهش واردات کالاهای غیرضروری و در نتیجه کاهش شکاف موجود در تراز تجارت خارجی کشورمان را از دیگر نتایج تحریم های مذکور بر شمرد.

وزیر اقتصاد کشورمان تصریح کرد: کشوری مثل ایران با نرخ GDP 500 میلیارد دلاری قادر به تامین نیازهای خود از طریق فعال کردن بخش های اقتصادی داخلی خود است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۶:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP