وزیر اقتصاد از تاثیر منفی تحریم ها بر ثبات بازارهای جهان انتقاد کرد

وزیر اقتصاد از تاثیر منفی تحریم ها بر ثبات بازارهای جهان انتقاد کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا ، وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه تحریم های یکجانبه غرب به شرکای تجاری ایران آسیب زده است بر ظرفیت های بالای جمهوری اسلامی برای مقابله با آثار تحریم ها تاکید کرده و گفت: تحریم های نفتی و مالی باعث بی ثباتی در بازارهای جهانی شده است.


سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه نشست بین المللی اکوسوک در مقر سازمان ملل در گفتگویی اختصاصی با ایرنا تصریح کرد: تحریم هایی که علیه ایران وضع شده است هرچند دردسرساز بوده دستاوردهایی هم برای کشور داشته است.

حسینی به ظرفیت های داخلی و مزیت های ایران اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به منابع و ظرفیت های خود با اثرات این تحریم ها مقابله می کند.

وی تصریح کرد: اگر به موقعیت جغرافیایی ایران و قرار گرفتن آن در مسیر ترانزیت بین المللی توجه کرده و در نظر داشته باشیم که ایران یکی از غنی ترین کشورهای جهان در زمینه نفت و گاز است و بالاترین ذخایر انرژی را در دنیا دارد، و بیش از 100 کشور از مسیر ایران ترانزیت می کنند و همچنین بیش از 150 کشور شریک تجاری ایران هستند، در می یابیم که این تحریم ها پیامدهای بدی برای همه از جمله شرکای تجاری ایران داشته است.

وی افزود: تحریم هایی که نقل و انتقال پول را هدف قرار داده است، شرکای تجاری ایران را نیز متضرر کرده است.

دکتر حسینی از تاثیر تحریم های یکجانبه غرب بر اقتصاد جهانی انتقاد کرد و گفت: امنیت تامین انرژی برای کشورهای وارد کننده انرژی در اثر تحریم ها به خطر افتاده است و به بحران مالی و اقتصادی جهانی دامن زده است.

وزیر اقتصاد گفت: با کاهش خرید نفت در شرایطی که بازار جهانی نفت در سال 2012 دارای دست کم نیم میلیون بشکه در روز تقاضای اضافی تامین نشده بوده است، این به معنای ایجاد بی ثباتی در بازار جهانی و دشواری در برابر فرایند بهبود و رشد اقتصاد جهان بوده است.
۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP