آماده همکاری با بخش خصوصی در مسیر توسعه سرمایه گذاری در آذربایجان غربی هستیم

آماده همکاری با بخش خصوصی در مسیر توسعه سرمایه گذاری در آذربایجان غربی هستیم
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا ،معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: آماده همکاری با بخش خصوصی در مسیر توسعه سرمایه گذاری در استان هستیم.


 واقف بهروزی روز یکشنبه در دیدار با مدیران خانه صنعت و معدن و نمایندگان تام الاختیار دستگاه های مختلف اجرایی در آذربایجان غربی افزود: مرکز خدمات سرمایه گذاری برای کمک به رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاری در استان و تسهیل فضای کسب و کار و همچنین بررسی کارشناسی وضعیت بخش های اقتصادی منطقه و راهکارهای توسعه آنها با مشارکت بخش خصوصی آماده است.

وی اظهار کرد: تعامل با بخش خصوصی و مجامع صنفی خصوصی برای جذب سرمایه گذاری و توسعه استان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

بهروزی با اشاره به جایگاه بخش خصوصی در قوانین و اسناد بالادستی کشور، به ویژه قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی گفت: توسعه اقتصادی کشور از مسیر تعامل با بخش خصوصی میسر بوده و نیازمند اهمیت و ضرورت تحکیم ارتباط بین نهادها و دستگاه های دولتی و بخش خصوصی است.

وی اظهار کرد: تاثیرگذاری بیشتر بخش خصوصی در سیاست سازی و برنامه های اجرایی کشور عامل کلیدی نیل به اهداف توسعه ای است.

بهروزی با اشاره به نحوه عمل و فعالیت آژانس های تشویق سرمایه گذاری گفت: وجود چنین نهاد حاکمیتی فرابخشی که وظیفه تسهیل سرمایه گذاری و مساعدت به بخش خصوصی برای اخذ مجوزها و تسریع در فرایند اجرای طرح های سرمایه گذاری دارد بسیار خوب است.

رییس هیات مدیره خانه صنعت و معدن آذربایجان غربی نیز در ادامه این دیدار گفت: ظرفیت های مرکز خدمات سرمایه گذاری استان بسیار مهم و تاثیرگذار در توسعه اقتصادی استان است.

علی بهنام با تاکید بر نیاز ضروری به وجود چنین نهادی در استان افزود: استمرار نشست های مشترک و استفاده از ظرفیت های مرکز برای کمک به بخش خصوصی یک نیاز بوده و به پتانسیل ها و وضعیت خانه صنعت و معدن و چالش های بخش خصوصی استان باید بیشتر توجه شود.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۵:۵۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP