بلومبرگ گزارش داد:عربستان در فکر دستیابی به صندلی ریاست بخش تحقیقات اوپک

بلومبرگ گزارش داد:عربستان در فکر دستیابی به صندلی ریاست بخش تحقیقات اوپک
بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، از معرفی نامزدی برای جایگزنی رئیس کنونی بخش تحقیقات اوپک از سوی عربستان خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بلومبرگ به نقل از 2 منبع آگاه نوشت: عربستان نامزدی را برای جایگزینی حسن قبازرد به عنوان رئیس بخش تحقیقات اوپک معرفی خواهد کرد.

این افراد افزودند: در مورد این نامزد و و دیگر نامزدهای معرفی شده از سوی 12 کشور عضو اوپک برای این سمت، در نشست آتی شورای حکام کشورهای صادرکننده نفت در ششم و هفتم ماه می (16 و 17 اردیبهشت) بحث خواهد شد.

2 منبع مطلع دیگر در این‌باره گفتند: اوپک به دنبال انتخاب رئیس جدیدی برای بخش تحقیقات خود است و قبازرد رئیس فعلی این بخش، تبعه کویت است.

همچنین، اوپک هنوز نتوانسته است جایگزینی برای دبیرکل فعلی این سازمان، عبدالله البدری، انتخاب کند. کشورهای عضو اوپک در ماه دسامبر پس از عدم توافق برای یافتن فردی جدید از میان نامزدهای معرفی شده از سوی عربستان، ایران و عراق، بر سر ابقای البدری برای  یک سال دیگر در این سمت به توافق رسیدند.

کمال الحرمی، تحلیلگر کویتی مسائل نفتی هفته گذشته در این‌باره گفت: اوپک بر روی هیچ یک از این 3 نامزد به اجماع نخواهد رسید، بنابراین تنها راه‌حل، انتخاب فردی از آفریقا یا آمریکای جنوبی است در غیر این صورت البدری در سمت خود باقی خواهد ماند. در این شرایط، بهترین گزینه ابقای البدری است.

رئیس بخش تحقیقات اوپک یکی از نویسندگان گزارش‌های ماهیانه این سازمان در خصوص وضعیت عرضه و تقاضا در بازار نفت است.

 

۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP