نخست وزیر جدید ایتالیا برنامه دولت ائتلافی خود را جلب سرمایه گذاری خارجی اعلام می کند

نخست وزیر جدید ایتالیا برنامه دولت ائتلافی خود را جلب سرمایه گذاری خارجی اعلام می کند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از واحد مرکزی خبر ،نخست وزیر جدید ایتالیا امروز برنامه دولت ائتلافی خود را با هدف جذب سرمایه گذاران بین المللی به اقتصاد این کشور اعلام خواهد کرد. به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر، انریکو لتا نخست وزیر جدید ایتالیا روز دوشنبه تحت نظارت شرکای اروپایی طرح دولت ائتلافی این کشور را برای جذب سرمایه گذاران خارجی اعلام می کند.

بر اساس این گزارش ، ایتالیا که با بحران مالی مواجه است هیچ کدام از احزاب آن در انتخابات فوریه گذشته نتوانست اکثریت آرا را کسب کند اکنون شرکای اروپایی ایتالیا این کشور را برای انجام اقدامات سریع جهت مقابل با مشکلات اجتماعی، اقتصادی و قانونی تحت فشار فزاینده قرار داده اند. ایتالیا که به رهبری جدید خود امیدوار است اولین آزمون خود را با فروش بخشی از اوراق قرضه دولتی انجام داد و توانست حدود شش میلیارد یورو منابع مالی بدست بیاورد. انریکو لتا نخست وزیر جدید ایتالیا اعلام کرده است قصد دارد با معضلات ناشی از طولانی ترین رکود اقتصادی در این کشور در بیست سال گذشته مقابله کند. میزان بیکاری در ایتالیا اکنون یازده ممیز شش دهم درصد است که بخشی از آن ناشی از سیاست ریاضت اقتصادی است که ماریو مونتی نخست وزیر سابق ایتالیا آن را اعمال کرد. انریکو لتا هفته گذشته گفت سیاست ریاضت اقتصادی دیگر کافی نیست. 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۶:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP