اجرای سه برنامه جدید جذب سرمایه گذاری خارجی تا دو ماه آینده

اجرای سه برنامه جدید جذب سرمایه گذاری خارجی تا دو ماه آینده
رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران از اجرای سه برنامه جدید برای افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی در سال 1392 ، تا دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا ،ˈبهروز علیشیریˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تغییر ساختار سازمان سرمایه گذاری خارجی، اجرای پنجره واحد سرمایه گذاری خارجی و تدوین بسته های جدید مشوق سرمایه گذاری خارجی را از اقدامات سازمان سرمایه گذاری خارجی برای جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی عنوان کرد.

وی ادامه داد: بر اساس ماده 102 قانون برنامه پنجم باید ساختار سازمان سرمایه گذاری خارجی حرفه ای ،تخصصی و چابک شود که این امر در دست انجام است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی طراحی پنجره واحد سرمایه گذاری خارجی سرمایه گذاری را از دیگر اقدامات این سازمان دانست و افزود: با اقدامات انجام شده در حوزه نرم افزاری و در حوزه مجازی میزان تامین مالی از حوزه سرمایه گذاری خارجی ارتقا می یابد.

وی همچنین از طراحی بسته ها و مشوق های جدید سرمایه گذاری خارجی خبر داد و گفت: در چند ماه آینده این فعالیت ها نهایی می شود.

رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران تصریح کرد که ایران طی سال های گذشته بیشترین رشد سرمایه گذاری خارجی را داشته است.

علیشیری با بیان این که سرمایه گذاران خارجی به جایی می روند که فضای سرمایه گذاری مناسب ،حاکمیت شرکتی، امنیت سیاسی و اقتصادی وجود داشته باشد، اظهار داشت: ویژگی های طبیعی اقتصاد ایران و مزیت های نسبی و ذاتی عامل مهم و تعیین کننده ای در جذب سرمایه گذاری خارجی است.

وی وجود مقررات مناسب سرمایه گذاری را از دیگر ویژگی های سرمایه گذاری خارجی در کشور دانست و افزود: قانون و آیین نامه های سرمایه گذاری خارجی حمایت مناسبی از سرمایه گذاران می کند.

علیشیری همچنین به بنگاه های غیر دولتی و تعاونی ها برای متنوع کردن تجهیز منابع توصیه و پیشنهاد کرد ، بهتر است این بنگاه ها به جای منابع قرضی از شیوه های مشارکتی استفاده کنند و نقش اتاق های بازرگانی و تعاون برای اشاعه اطلاعات در این بخش بسیار مهم است.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP