روزنامه هندی:هند با بی اعتنایی به تحریم ها روابط اقتصادی و تجاری با ایران را افزایش می دهد

روزنامه هندی:هند با بی اعتنایی به تحریم ها روابط اقتصادی و تجاری با ایران را افزایش می دهد
روزنامه هندی ایشین ایج بااشاره به سفر اخیر وزیر خارجه این کشور به ایران نوشت : هند با بی اعتنایی به تحریم ها روابط اقتصادی و تجاری خود را با ایران افزایش می دهد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا، : هند به رغم وجود تحریمها علیه ایران در نظر دارد میزان روابط اقتصادی و تجاری خود را با این کشور افزایش دهد و پیشنهادات سرمایه گذاری مشترک در پروژه های زیربنایی و انجام عملیات مشترک اکتشاف نفت در سرلوحه دستور کار این کشور قرار دارد.

این روزنامه نوشت : این پیشنهادات علاوه بر تصمیم هند جهت توسعه بندر راهبردی چابهار است چرا که این بندر دسترسی به افغانستان را برای هند آسان خواهد کرد.

بر اساس این گزارش ، سلمان خورشید وزیر امور خارجه هند گفت که ایران عملیات مشترک اکتشاف و قرارداد تقسیم تولید در یک بلوک نفتی را به ما پیشنهاد کرده و این پیشنهاد دنبال خواهد شد و در این خصوص قرار است وزیر نفت ایران به زودی به هند سفر کند.

سلمان خورشید افزود: ما آماده سرمایه گذاری مشترک با ایران در هند یا در ایران هستیم و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

ایشین ایج ادامه داد: وی در این دیدار در موضوعات مختلف تبادل نظر کرد و به عنوان مثال گفت که هند دارای منافع راهبردی در حوزه انرژی می باشد.

وزیر خارجه هند گفت: چنانچه ما سرمایه گذاری مشترکی داشته باشیم، اعتماد کافی برای یکدیگر ایجاد خواهیم کرد و بهترین نتیجه را بدست خواهیم آورد.


۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP