مشاور رییس کل سازمان سرمایه گذاری خبرداد: متن موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری با عراق پاراف نهایی شد

مشاور رییس کل سازمان  سرمایه گذاری خبرداد:  متن موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری با عراق پاراف نهایی شد
شراگیم شمس مشاور رئیس کل سازمان سرمایه گذاری از نهایی شدن و پاراف متن موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری فی ما بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، شمس در ادامه افزود: در دومین دور مذاکرات کارشناسی مربوط به موافقتتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری با کشور عراق که به میزبانی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در تهران برگزار شد طرفین ضمن تبادل نقطه نظرات و انجام اصلاحات باقی مانده از نخستین دور مذاکرات ، به توافق نهایی در زمینه کلیه مواد موافقتنامه سرمایه گذاری بین دو کشور دست یافتند و در پایان یادداشت تفاهمی در این خصوص به امضای نمایندگان دو کشور رسید.


در این مذاکرات شمس ریاست تیم مذاکره کننده کشورمان را برعهده داشت و ریاست هیات اعزامی عراق، بر عهده الحسنی قائم مقام آزانس تشویق سرمایه گذاری عراق بود.


طرفین در مراسم امضای یادداشت تفاهم ابراز امیدواری کردند نهایی شدن متن موافقتنامه موصوف بین دو طرف و متعاقبا امضای آن توسط وزرای امور اقتصادی و دارایی دو کشور در آینده نزدیک، سبب توسعه و ارتقای هر چه بیشتر سطح روابط اقتصادی دو کشور دوست و برادر، به خصوص در حوزه تشویق و جذب سرمایه گذاری خارجی گردد.


لازم بذکر است موافقتنامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری، دو کشور ضمن تسهیل و تشویق سرمایه گذاری سرمایه گذاران هر یک از طرفین در قلمرو طرف متعاهد دیگر، متعهد به جبران خسارات سرمایه گذاران خارجی  ناشی از ملی شدن، مصادره، جنگ و ناآرامیهای های داخلی شده و تضمینات حقوقی ویژه ای را به منظور امکان طرح شکایات مربوط به سرمایه گذاری خارجی، نزد مراجع داوری بین المللی، پیش بینی می نمایند.


گفتنی است  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران در راستای  ارتقای روابط اقتصادی خارجی با بسیاری از کشورهای جهان ،موافقنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری را  لازم الاجرا کرده است.

 

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP