وزیر اقتصاد: نیازمند خلق حماسه اقتصادی برای عبور از سختی‌ها هستیم

وزیر اقتصاد:  نیازمند خلق حماسه اقتصادی برای عبور از سختی‌ها هستیم
وزیر امور اقتصادی و دارایی تحقق حماسه اقتصادی را نیازمند از خود گذشتگی و تجدید قوای دست‌اندرکاران دانست و گفت: برای رسیدن به خلق حماسه باید از خود بگذریم و برای مردم کار کنیم.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایسنا ، سید شمس‌الدین حسینی در همایش «بررسی نقش راهبردی روابط عمومی‌های وزارت اقتصاد در تحقق حماسه اقتصادی» تاکید کرد: فضای امروز کشور، فضایی تاریخی است. در شرایطی که بسیاری از منافذ اقتصادی بر روی ملت ما بسته شده است باید طوری عمل کنیم که دشمنان از ضربه‌زدن به ما مأیوس شوند.


وی با اشاره به این‌که تحریم‌های دو سال اخیر به هیچ وجه قابل مقایسه با تحریم‌های 35 سال گذشته نیست، اظهار کرد: در دو سال گذشته وضعیت ما کاملا دگرگون شده است از یکسو بانک‌ها از هرگونه تبادل ارزی و مالی در فضای جهانی محروم شدند و در کنار آن صادرات نفت به شکل قابل توجهی کاهش یافته است به همین دلیل اقتصاد حقیقتا نیازمند خلق یک حماسه است تا مانند همیشه کشور از میان سختی‌ها عبور کند.


وزیر اقتصاد ضمن اشاره به تمرکز رسانه‌ای غرب علیه ایران اظهار کرد: در سفرهای اخیر خارجی که داشتیم کاملا مشخص بود که آنها چگونه برای نگاه‌ کردن به فضای ایران تربیت شده‌اند باید توجه داشته باشیم که کار رسانه‌ای ما تنها در فضای داخلی رصد نمی‌شود و هرگونه اقدامی که از ما سر می‌زند در سرتاسر جهان نمود پیدا می‌کند.


حسینی ضمن انتقاد از تحریم‌های گرفته علیه ایران گفت: کشور‌های غربی در بیانیه‌های خود اعلام می‌کنند هیچ گاه به دارو و مواد غذایی مردم ایران کاری نداشتند و این کالاها از تحریم‌ها جدا هستند، اما وقتی بانک‌ها از انجام عملیات‌های مالی محروم می‌شوند و طرف‌های خارجی ایران نیز حتی برای باز‌کردن حساب برای پرداخت‌کردن حساب‌هایشان به ایران با ممنوعیت مواجه هستند کاملا مشخص است که تحریم‌ها کدام بخش از اقتصاد ایران را هدف گرفته است مگر پول نفت به جیب وزیر اقتصاد ایران می‌رود که اجازه واریز آن را نمی‌دهند.


وی اصلی‌ترین هدف رسانه‌ای غرب را بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به اقدامات اقتصادی دولت قلمداد کرد و توضیح داد: در شرایطی که بسیاری از ارگان‌های اقتصادی ما در سال گذشته رشد قابل توجه داشته‌اند آنها به دنبال این هستند که مردم از چنین مسائلی دور بمانند و فقط به ضعف‌ها توجه کنند. چرا در کشور ما بسیاری از خبرهای خوب با تردید مخابره می‌شود ولی خبرهای بد به راحتی در صدر اخبار جای می‌گیرند باید تلاش کنیم سیاست‌های رسانه‌ای خود را طوری طبقه‌بندی کنیم که یک حماسه‌ اقتصادی نه تنها در ابعاد داخلی آن که در جبهه‌های خارجی و در مقابل دشمنان نظام و مردم خلق شود.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP