معاون وزیر اقتصاد : فراکسیون حمایت از جذب سرمایه گذاری خارجی در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد

معاون وزیر اقتصاد : فراکسیون حمایت از جذب سرمایه گذاری خارجی در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد
بهروزعلیشیری معاون وزیر اقتصاد از تشکیل فراکسیون حمایت از جذب سرمایه گذاری خارجی در مجلس شورای اسلامی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، علیشیری اظهار داشت:این فراکسیون مرکب از نمایندگان کمیسیونهای مختلف مجلس به ویژه صنایع و معادن ، اقتصادی ، انرژی، برنامه و بودجه تشکیل شده است.

بنا به گفته علیشیری تشکیل این کمیسیون ماهها پس از رایزنی مداوم وزیر امور اقتصادی و دارایی ، سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران و نمایندگان مجلس صورت گرفته است .

وی در ادامه با اشاره به افزایش تقاضا ،طی ماههای اخیربرای جذب سرمایه و تامین مالی پروژه ها به ویژه طرحهای سرمایه گذاری خارجی از طریق بنگاههای بخش خصوصی  ،یاد آور شد :با توجه به تقاضاهای مطروحه مقررشد رایزنیهای بیشتری فی مابین دولت و مجلس برای هم اندیشی بهتردر خصوص اتخاذ رویکردهای بهینه جذب سرمایه گذاری خارجی صورت پذیرد.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری در ادامه با بیان اینکه پیش نویس منشور فراکسیون  سرمایه گذاری تهیه و در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته است،ابراز امیدواری کرد که دراولین نشست این فراکسیون، این پیش نویس مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی یکی از مزایای تشکیل این فراکسیون را ارتقای  شبکه ارتباطی فی مابین  دولت و مجلس برای یافتن منابع بهینه جهت تامین پروژههای توسعه ای دانست وتصریح کرد: برطرف کردن موانع و مشکلات موجود،ارتقای فضای کسب و کار کشور از دیگر مزایای تشکیل این فراکسیون می باشد.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد که این رایزنیها بتواند ابزارموثری برای یافتن  راهکارهای قانونی و مدل سازی منابع بهینه،جهت تامین مالی پروژه های توسعه ای در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته شود وبا ادامه این مسیر، جهت گیری توسعه ای اقتصادی و اجتماعی کشوربه سمت توسعه متوازن حرکت نماید.

وی در پایان ازتلاش نمایندگان مجلس به ویژه  اعضای کمیسیون صنایع و معادن برای تشکیل این فراکسیون قدردانی نمود و افزود: با تشکیل این فراکسیون همکاریهای دولت و مجلس برای جذب منابع مالی داخلی و بین المللی با سرعت بیشتر وارد فازجدیدی  خواهد شد.

 

۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ۰۸:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP