مجلس افزایش سرمایه بنگاه های اقتصادی را از مالیات معاف کرد

مجلس افزایش سرمایه بنگاه های اقتصادی را از مالیات معاف کرد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزایش سرمایه بنگاه های اقتصادی ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های آنها را از شمول مالیات معاف کردند.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از واحد مرکزی خبر ،نمایندگان با تصویب بندی این معافیت را مشروط به آن کردند که متعاقب آن به نسبت استهلاک دارایی مربوطه یا در زمان فروش، مبنای محاسبه مالیات اصلاح شود و بنگاه یاد شده در پنج سال اخیر تجدید ارزیابی نشده باشد.


نمایندگان مجلس همچنین با تصویب بند35، مقرر کردند همه شرکت های دولتی موظف به واریز مالیات و سود سهام متعلقه در هر ماه به صورت یک دوازدهم هستند.


در صورت اجرا نشدن این بند، نمایندگان مجلس، سازمان امور مالیاتی را مجاز کردند سود سهم دولت و مالیات متعلق به سود مندرج در صورت های مالی (ترازنامه و حساب سود و زیان) را حسب مورد بر اساس قوانین و مقررات مربوطه در وجه خود یا خزانه داری کل کشور به عنوان علی الحساب وصول کند.


وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز بر همین اساس موظف شد سود سهام تقسیم شده سهم دولت در شرکت هایی که سهم دولت یا دیگر شرکت های دولتی در آنها کمتر از50 درصد است پس از واریز به حسابی که خزانه داری کل کشور برای این امور افتتاح می کند منظور کند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP