بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان+رتبه ایران

بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان+رتبه ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از بازار خبر، بانک جهانی، صندوق بین‌المللی پول و دانش‌نامه اطلاعات دنیا لیست کاملی از توانمندی‌ اقتصادی کشورهای دنیا را منتشر کردند که در این رده بندی رتبه ایران قابل توجه است.


 طبق آمار رسمی از منابع معتبر، اقتصاد کل دنیا تا پایان سال 2012 میلادی چیزی بیش از 83.1 تریلیون دلار برآورد شده بود.


آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا با کاهش سرعت رشد مواجه شد و به همین دلیل نتوانست بیش از 15.66 تریلیون دلار به حجم اقتصاد خود اضافه کند.


چین با بهره‌گیری از همین عقب افتادگی و به لطف سرعت بالای رشد تجارت خود توانست رتبه دوم را البته با اختلافی کم (مطابق سال‌های پیش) به دست آورد.


اگرچه اتحادیه اروپا به عنوان کشور واحدی محسوب نمی‌شود ولی حجم تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد این حوزه توانایی حضور در مقام سوم را دارد.


اما در حقیقت رتبه سوم واقعی از آن هند است. کشوری که با این رتبه تعجب بسیاری را برانگیخته است. هند با پیشی گرفتن از ژاپن و آلمان مفهوم تازه‌ای از پیشرفت را ارائه داد.


برزیل به عنوان یک اقتصاد نوظهور نیز می‌تواند سرخوش از حضور در بین 10 اقتصاد برتر دنیا باشد.


ایران با حجم تولید ناخالص داخلی 997 میلیارد دلاری‌اش به رتبه 17 بزرگ‌ترین‌ها رسیده است. این یعنی بالاتر از تایوان غول محصولات الکترونیکی، استرالیا غول گردشگری و مهاجرت و هم‌چنین عربستان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت دنیا.

 

 

آمار تا سال 2012

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۷:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP