رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی ایران خبر داد تسهیل در فرایند اداری جذب سرمایه‌گذاران

رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی ایران خبر داد تسهیل در فرایند اداری جذب سرمایه‌گذاران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبر گزاری فارس،رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی ایران گفت: فرایند جذب سرمایه‌گذاران با حذف بوروکراسی زاید تسهیل شده و آنها امکان حضور در بازارهای کشورمان را خواهند داشت.

 ابوالفضل کوده‌ای صبح امروز در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت: ما در 20 سال اخیر در جذب سرمایه‌گذاران خارجی روند رو‌به‌رشدی را داشتیم به طوری که امروز از اکثر کشورهای آسیایی، اروپایی و حتی آفریقایی شاهد حضور سرمایه‌گذاران بودیم.

وی عنوان کرد: البته بر اساس روال معمول جذب سرمایه‌گذار از کشورهای همسایه در اولویت جدی است به طوری که از سرمایه‌گذاران ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس رغبت و علاقه‌مندی برای حضور در ساحه سرمایه‌گذاری بیشتر از سایر کشورها بوده است.

رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی ایران موانع توسعه سرمایه‌گذاری را یادآور شد و افزود: ما اگر مشقمان را خوب بنویسیم به یقین با مشکلات جدی روبرو نخواهیم شد و تمام مشکلات ما ناشی از برخی بی‌توجهی‌ها در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

کوده‌ای ادامه داد: البته در این بین سود‌آور بودن پروژه‌ها برای جذب سرمایه‌گذار بسیار مهم است چرا که سرمایه‌گذار با سود‌آور بودن پروژه‌ می‌تواند به اهداف مورد نظر دست یافته و راغب به کار و تلاش بیشتر باشد.

این مسئول حفظ امنیت سرمایه‌گذاران را نیز ضروری اعلام کرد و بیان داشت: در این زمینه قانون تشدید حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی به عنوان یک شاخص مهم در دستور کار ما قرار گرفته و ما شاهد افزایش ریسک در بین سرمایه‌گذاران هستیم که ما نیز برای کاهش این ریسک زیر‌ساخت‌ها، قوانین و مقررات مربوط به سرمایه‌گذاری مطمئن را فراهم آوردیم.


رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی ایران شناساندن فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری جذاب در این زمینه را ضروری اعلام کرد و گفت: باید مواد اولیه در این زمینه و فرصت سرمایه‌گذاری را دقیق و درست و مطابق با استانداردهای جهانی شناسایی کرده و نسبت به معرفی آنها اقدام اساسی انجام می‌دهیم.

کوده‌ای حذف فرایند بوروکراسی اداری زاید را مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: در کنار آن باید به فکر تعمیق فرهنگ درست جذب سرمایه‌گذار باشیم تا در تامین منابع ملی بتوانیم ارزشمند عمل کنیم.

تحریم‌ها از شدت جذب سرمایه‌گذار خارجی نکاسته است

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تحریم‌های آمریکایی و برخی کشورهای اروپایی نه تنها از شدت سرمایه‌‌گذاری خارجی نکاسته بلکه سبب رونق روز‌افزون‌تر شده است.

رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی ایران ابراز داشت: با برگزاری همایش‌های سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف که باید هدفمند صورت گیرد فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهتر شناسایی شده و با روش‌های درست و بازرایابی اصولی می‌توانیم در این کار موفق عمل کنیم.

کوده‌ای گفت: آنچه در این زمینه مهم به نظر می‌رسد در کنار برگزاری همایش معرفی و شناساندن قابلیت‌ها و توانمندی‌های حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری برای سرمایه‌گذاران خارجی است که امکان جذب سرمایه‌گذاری را بهتر فراهم می‌آورند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP