وزیر اقتصاد در دوشنبه خواستار شد بانک توسعه اسلامی سرمایه‌گذاری بیشتری در پروژه‌های ایران انجام دهد

وزیر اقتصاد در دوشنبه خواستار شد بانک توسعه اسلامی سرمایه‌گذاری بیشتری در پروژه‌های ایران انجام دهد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پرس تی وی،وزیر اقتصاد خواستار سرمایه گذاری بانک توسعه اسلامی در پروژه انتقال برق از تاجیکستان به افغانستان و ایران شد و گفت: ایران به عنوان سهامدار عمده بانک توسعه اسلامی انتظار دارد این بانک مشارکت بیشتری در پروژه های داشته باشد.


 وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران خواستار سرمایه گذاری بانک توسعه اسلامی در پروژه انتقال برق از تاجیکستان به افغانستان و ایران شد. 


شمس الدین حسینی در حاشیه نشست عمومی بانک توسعه اسلامی در دوشنبه با احمد محمد علی رئیس این بانک دیدار کرد. وی در این دیدار با مطرح کردن این موضوع گفت: سه کشور همسایه خواستار مشارکت بانک توسعه اسلامی در پروژه سرمایه گذاری مشترک در بخش برق آبی هستند. 


حسینی افزود ایران به عنوان سهامدار عمده بانک توسعه اسلامی انتظار دارد این بانک مشارکت بیشتری در پروژه هایش داشته باشد. 


وی همچنین به تاکید رئیس جمهور ایران بر مشارکت بانک توسعه اسلامی در ساخت راه آهن قرقیزستان تاجیکستان افغانستان ایران اشاره کرد و گفت با تکمیل این پروژه و مرتبط شدن کشورهای مذکور به هم، منطقه آسیای مرکزی از مزایای آن برخوردار می شود .


رئیس بانک توسعه اسلامی نیز به نوبه خود از همکاری خوب ایران با این بانک تقدیر کرد و خشنودی خود از توجه رئیس جمهور ایران به بانک توسعه اسلامی را بیان کرد. 


وی گفت رئیس جمهور ایران توجه ویژه ای به همکاری های متقابل بین ایران و بانک توسعه اسلامی دارد و این همکاری گسترش خواهد یافت. 


احمد محمد علی همچنین از توجه ویژه ایران به کشورهای آسیای مرکزی ابراز خشنودی کرد و گفت کشورهای این منطقه 70 سال پس از سلطه کمونیست به جهان اسلام نزدیک تر شده اند. 


سی و هشتمین نشست مجمع عمومی بانک جهانی از روز گذشته در دوشنبه آغاز به کار کرد و تا سه شنبه ادامه می یابد.


بانک توسعه اسلامی در سال 1973 در نخستین نشست اعضای سازمان کنفرانس اسلامی در جده عربستان تاسیس شد و در سال 1975 کار خود را آغاز کرد. کشورهای موسس که تامین کننده سرمایه این بانک هستند عبارتند از:‌ایران،‌ عربستان، سودان، لیبی، کویت،‌ امارات،‌ترکیه،‌مصر و پاکستان.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP