وزیر امور اقتصادی و دارایی با رییس کل بانک توسعه اسلامی دیدار کرد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با رییس کل بانک توسعه اسلامی دیدار  کرد
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی با احمد محمد علی رییس کل بانک توسعه اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران،حسینی در این دیدار به نهایی کردن برنامه همکاری بین کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی (MCPS) تأکید کرد و پیشنهاد داد سرمایه بانک توسعه اسلامی برای بار پنجم افزایش یابد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه افزود: تامین مالی  پروژه ها از طریق دو نهاد وابسته به بانک توسعه اسلامی از جمله ،شرکت بین‌المللی اسلامی تامین مالی تجاری (ITFC) و شرکت اسلامی برای بخش خصوصی (  ICD) برای پروژه های بخش خصوصی و بانکهای تجاری کشورمان  لازم است ارتقا یابد .


حسینی  در ادامه موضوع تامین مالی مشترک و سندیکایی را در اولویت همکاریهای بانک با تمام کشورهای عضو را مورد تاکید قرار داد و افزود : در همین راستا صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن منابعی بیش از 50 میلیارد دلار آمادگی همکاری با بانک توسعه اسلامی را دارد .


وی کسب رتبه اعتباری رتبه بندی AAA از سوی موسسات بین المللی را به رییس کل بانک توسعه اسلامی تبریک گفت و افزود : کسب چنین امتیازی می تواند به جذب بیشتر منابع برای کشورهای عضو کمک کند.


لازم به ذکر است احمد محمد علی رئیس بانک توسعه اسلامی نیز در این دیدار از همکاری همه جانبه بانک توسعه اسلامی خبر داد و و از ایران به دلیل  حمایت دائمی از بانک توسعه اسلامی تشکر و قدردانی کرد.

۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP