با توجه به دستاورد های علمی متعدد در ایران؛ کشور ترکیه جهت سرمایه گذاری در ایران اعلام امادگی کرد

با توجه به دستاورد های علمی متعدد در ایران؛ کشور ترکیه جهت سرمایه گذاری در ایران اعلام امادگی کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا ،تکنولوژی استفاده از نانو در ساخت سنگهای تزیینی و شیشه های ساختمانی که ثبت اختراع ایران است بسیار مورد استقبال قرار گرفت و در اینده ای نزدیک با عقد تفاهمنامه بین دو کشور به اجرا در خواهد


مرکز هم اندیشی توسعه استانداری اصفهان در هفته أی که گذشت میزبان هیئتی از کشور ترکیه بود که در جریان ان تعدادی از تصمیمگیران وزارت بازرگانی و تجارت و صنایع ونیز بازرگانان سرشناس کشور ترکیه به شاخت طرحهای علمی و فن اوری مخترعین و محققان ایرانی قرار گرفتند.


مهندس سید احمد رفیعایی قائم مقام مرکز هم اندیشی توسعه استان استانداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: پس از هماهنگی هایی که سفارت ترکیه در ایران انجام داد هیئت ترکیه ای برای اشنایی با دستاوردهای علمی و فن اوری ایران به استانداری اصفهان ارجاع داده شدند تا در خصوص نحوه همکاری فی مایبن دو کشور دوست و همسایه به بحث و تبادل اطلاعات و نظرات بپردازند.


مشاور استاندار اصفهان دستیابی دانشمندان ایرانی به فن اوریهای نوین دنیا را در سالهای نه چندان دور دلیل استقبال سرمایه گزاران خارجی دانست و افزود: با وجود تحریم های شدید محققان ما توانسته اند انچنان نگاه کشورهای رقیب را جذب توانای های ایران کنند که مسولیین کشور هایی مثل ترکیه بی قید و شرط امادگی خود را برای سرمایه گزاری و حتی انتقال تکنولو ژی به کشورشان اعلام کردند.


مهندس رفیعایی تصریح کرد: تکنولو ژی استفاده از نانو در ساخت سنگهای تزیینی و شیشه های ساختمانی که ثبت اختراع ایران است بسیار مورد استقبال قرار گرفت و در اینده ای نزدیک با عقد تفاهمنامه بین دو کشور به اجرا در خواهد امد.


قائم مقام مرکز هم اندیشی توسعه استان اصفهان وجود این مرکز را تیریبون اعلام توانمندیهای استان دانست و ادامه داد: با جمع بندی های ماهیانه که در کانون علمی و فن اوری مرکز هم اندیشی توسعه استان با حضور نخبگان استان انجام میدهیم میتوانیم شاهد تجاری سازی طرحهای علمی و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش استان ها باشیم.

 

۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP