مدیر عامل فروشگاه‌های تازه تاسیس هایپراستار:هر کاری می کنیم تا قیمت ها را در ایران کاهش دهیم

مدیر عامل فروشگاه‌های تازه تاسیس هایپراستار:هر کاری می کنیم تا قیمت ها را در ایران کاهش دهیم
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس مدیر عامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستار گفت: با دولت ایران توافق کردیم و هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم تا قیمت‌ها را کاهش دهیم تا مشتری‌ها از ما راضی‌ باشند.

مارک کوربیون مدیر عامل فرانسوی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستارکه در حاشیه افتتاح اولین شعبه این فروشگاه در غرب تهران و با حضور بهروز علیشیری در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، در پاسخ به سوالی در خصوص علت تغییر نام از کرفور به هایپر استار گفت: گروه اصلی سرمایه‌گذار گروه مجید الفوت امارات است و کرفور تنها 25 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.
وی اضافه کرد: به دلیل چالشی که در رابط ایران و فرانسه وجود دارد تصمیم گرفتیم که از آغاز از نام کرفور استفاده نکنیم اما کرفور برای سرمایه‌گذاری در ایران موافقت کرد و از ما خواسته شد که فعلا در ایران و پاکستان از اسم کرفور استفاده نکنیم و از برند یا مارک دیگری استفاده کنیم.
کوربیون افزود: ما برای 400 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در ایران برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در تهران،‌کرج، مشهد، اصفهان و شیراز شعبه خواهیم داشت و روی 7 سال برای بازگشت سرمایه خود حساب کرده‌ایم چرا که ما زمانی که جایی سرمایه‌گذاری می‌کنیم و سود می‌بریم آن سود را مجددا سرمایه‌گذاری می‌کنیم.
وی با بیان اینکه فعلا برنامه‌ای برای استفاده از مشارکت سرمایه‌گذار ایرانی نداریم اظهار داشت: بازار مصرف ایران بسیار بزرگ است اما به خوبی سازماندهی نشده و بسیار گران است و ما با تولید‌کننده‌ها مذاکره می‌کنیم تا قیمت‌های پایینی را در فروشگاه خود ارائه کنیم.
کوربیون تصریح کرد: با دولت ایران توافق کردیم تا قیمت‌ها را پایین بیاوریم و هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم تا قیمت‌ها را کاهش دهیم تا مشتری‌ها از ما راضی‌تر باشند اما در محصولات الکترونیکی چون مالیات می‌پردازیم قیمت‌های ما گرانتر است.
وی افزود: با مشکلات زیادی در روند سرمایه‌گذاری مواجه نشدیم و دولت کمک زیادی به ما کرد اما مشکل این بود که در ایران تاکنون ساختمان و تاسیساتی با این مشخصات اجرا نشده بود و ساختمانی که در همه جا 6 ماهه ساخته می‌شود 2 سال برای ساخت آن زمان اختصاص دادیم و مشکل دیگر نیز مشکل کند بودن ساختار اداری بود.
رئیس اتاق بازرگانی فرانسه و ایران تاکید کرد: معتقدم هر کسی می‌تواند در ایران سرمایه‌گذاری کند.


۱۵ شهریور ۱۳۸۸ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP