تغییر نظام تامین مالی کشور/ انتشار اوراق مشارکت با شیوه‌های جذاب

تغییر نظام تامین مالی کشور/ انتشار اوراق مشارکت با شیوه‌های جذاب
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از مهر ،مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار با ذکر این مطلب که نظام تامین مالی در کشور در حال تغییر است، از انجام مطالعاتی برای جذاب تر شدن انتشار اوراق مشارکت به منظور تامین مالی برای شرکت‌ها خبرداد.

حسن قالیباف اصل در گفتگو با مهر با اشاره به طراحی ابزارهای مورد استفاده در بورس طی چند سال اخیر گفت: در سال گذشته میزان معاملات اوراق مشارکت در بورس به حدود 60 میلیارد تومان رسید این در حالی است که در سال قبل از آن هیچ معامله اوراق مشارکتی در بورس انجام نشده بود.

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار با اشاره به توسعه معاملات اوراق آتی سهام در بورس عنوان کرد: در حال حاضر در حال آماده سازی نرم افزاری برای راه اندازی آپشن اختیار معامله هستیم و کمیته مشترکی در این زمینه فعالیت می کند.

وی به فرصتهای رشد و توسعه بازار سرمایه اشاره و تصریح کرد: استفاده و طراحی ابزارهای جدید برای بازار سرمایه از جمله راهکارهای رشد بازار است، همچنین ورود شرکت های جدید به بازار سرمایه، اجرای اصل 44 و خصوصی سازی در کشور را از جمله راهکارهای دیگر برای کمک به توسعه بازار سرمایه می توان ذکر کرد.

قالیباف اصل با ذکر این مطلب که نظام تامین مالی در کشور در حال تغییر است، گفت: پیش از این بنگاه ها از بانکها وام می گرفتند، اما هم اکنون شیوه های تامین مالی در حال تغییر است و بنگاه ها به سمت بازار سرمایه در حرکت هستند، مثلا از طریق اوراق مشارکت می توان برای شرکت ها تامین مالی کرد.

وی از انجام مطالعاتی برای جذاب تر شدن انتشار اوراق مشارکت به منظور تامین مالی برای شرکت ها خبرداد و تصریح کرد: اوراق مشارکت قابل تبدیل در بورس قابلیت استفاده دارد و این موضوع باعث جذاب شدن انتشار این اوراق در بورس می شود.

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار انتشار اوراق مشارکت را از راهکارهای توسعه بورس نام برد و افزود: شفافیت در بورس از موضوعات بسیار مهم است و ایجاد ابهام به بازار سرمایه ضرر وارد می کند.


۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP