رشد ثروت خاورمیانه و آفریقا به 4.8 تریلیون دلار

رشد ثروت خاورمیانه و آفریقا به 4.8 تریلیون دلار
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،نتایج یک تحقیقات نشان داد که ارزش دارایی ثروتمندان در خاورمیانه و آفریقا به میزان 9.1 درصد در سال 2012 رشد کرد و به 4.8 تریلیون دلار رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق تحقیقات "بوستون کانسالتینگ گروپ"، اگر روند فعلی ادامه پیدا کند، ثروت در این منطقه ممکن است به 6.5 تریلیون دلار تا سال 2017 افزایش پیدا کند.

مدیران ثروت جهانی طی سال‌های اخیر به دلیل منابع کالا و انرژی غنی، رشد اقتصادی نسبتا بالاتر و افزایش جمعیت، به این منطقه روی آورده‌اند. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران خاورمیانه‌ای با وجود بالا ماندن میزان دارایی‌هایشان در خارج، به سرمایه‌گذاری در این منطقه ادامه داده‌اند.

بر اساس این تحقیقات، میزان ثروت سرمایه‌گذاری شده در سهام به میزان 18.3 درصد طی سال 2012 در این منطقه رشد کرد. ثروتمندان منطقه خلیج فارس هنگامی که در دارایی‌های پرریسک سرمایه گذاری می‌کنند، بازارهای سهام منطقه‌ای را ترجیح می‌دهند.

به گزارش رویترز، منطقه خلیج فارس در زمینه شمار میلیونرها یکی از بالاترین رتبه‌ها را در میان مناطق جهان دارد و قطر در این منطقه با 143 میلیونر، صاحب بیشترین جمعیت میلیونرها است.

۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP