رئیس سازمان امور اقتصادی استان آذربایجان شرقی خبرداد: ورود 262 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی

رئیس سازمان امور اقتصادی استان آذربایجان شرقی خبرداد: ورود 262 میلیون دلار  سرمایه گذاری خارجی
رضا حسینی رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان شرقی کل ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در استان آذربایجان شرقی را 262 میلیون دلار عنوان کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از گزارش دریافتی ، حسینی در طی گفتگویی با خبرنگار ما، در خصوص رشد و روند جذب سرمایه گذاری خارجی گفت: با تصویب و اجرای اصل 44 قانون اساسی بسترهای لازم به منظور سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی شکل جدیدی به خود گرفت و به صورت جدی‌تری مورد توجه مسئولین کشوری قرار گرفت.


حسینی در ادامه افزود: این موضوع بیانگر این واقعیت است که مدیریت کلان کشور در بالاترین سطوح خود به این نتیجه رسیده ‌است که باید اقتصاد کشور به منظور رشد و توسعه اقتصادی به دست فعالان واقعی اقتصاد سپرده شود و دولت نقش تصدی‌گری خود را به نقش نظارتی تبدیل نماید تا ضمن بهره‌گیری از توانمندی‌های مدیریتی و تخصصی بخش خصوصی در توانمندسازی اقتصاد، دولت با فراغ بال بیش‌تری به وظایف حاکمیتی خود در قبال مردم و جامعه عمل نماید تا شاهد افزایش سطح عمومی رفاه در جامعه باشیم.


 به گفته این مقام مسئول، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی بسترسازی و تسهیل در روند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری انجام داده  است و هم‌چنین شناسایی گلوگاههای تولید و اطلاع‌رسانی مناسب و بهینه‌ی موضوعات مختلف سرمایه‌گذاری اعم از توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری یکی از راهکارهای اساسی در تسهیل روند سرمایه‌گذاری می‌باشد .


اقدامات انجام یافته استان در راستای جذب سرمایه گذاری 


 حسینی در عین حال خاطر نشان کرد : بازدید هیأت اقتصادی آذربایجان‌شرقی از کشورهای بلاروس و گرجستان با هدف گسترش همکاری‌های اقتصادی بین استان آذربایجان‌شرقی و کشورهای هدف و تعیین نقشه‌ راه روابط اقتصادی آذربایجان‌شرقی و بلاروس، برگزاری کارگاه آموزشی تأمین مالی از طریق صکوک (ابزار تأمین مالی اسلامی) با حضور بخش خصوصی و بخش دولتی ، برگزاری کارگاه آموزشی نحوه استفاده از منابع مالی خارجی (فاینانس) و منابع بانک توسعه اسلامی و اعتبارات و سرمایه‌گذاری خارجی با تأکید بر روش‌های ترتیبات قراردادی  با حضور کارشناسان مالی و اقتصادی دستگاه‌های اجرایی استان وشرکت در همایش سرمایه‌گذاران و دهمین نمایشگاه مراکز تجاری و برندهای معتبر ترکیه به منظور انجام هماهنگی‌های دعوت از مهمانان ترکیه‌ای جهت شرکت در چهارمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی از جمله برخی از اقدامات انجام یافته استان در سال گذشته است.


مهم‌ترین طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی استان


وی، در ادامه با اشاره به طرح احداث هتل 5 ستاره توسط سرمایه گذاران خارجی   گفت:  این طرح یکی از دست‌آورد‌های دومین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی در سال 1388 می‌باشد که با سرمایه‌گذاری مشترک ایرانیان مقیم کشور ترکیه و آذربایجان در تبریز در حال احداث می‌باشد.


حسینی افزود :  اشتغال‌زایی این طرح بیش از 220 نفر می‌باشد که با حجم سرمایه‌گذاری 90 میلیون دلار از طرح‌های بزرگ استان می‌باشدکه در این مجتمع 147 شرکت داخلی و خارجی با برندهای مختلف فعال خواهند شد و این‌ امر در آینده زمینه را برای سرمایه‌گذاری مستقیم این شرکت‌ها در استان مهیا خواهد نمود که به نوبه‌ی خود موجبات توسعه و رشد اقتصادی منطقه را فراهم خواهد کرد.


برنامه‌های استان در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری در سال 1392


حسینی، در پایان با اشاره به اولویت‌های سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی در سال جاری برای  برگزاری و شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌های سرمایه‌گذاری اشاره کرد وگفت: برگزاری چهارمین همایش بین‌المللی معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی در 15 و 16 تیرماه سال به عنوان بزرگ‌ترین رخداد اقتصادی شمال‌غرب کشور می باشد .


شایان ذکر است مدعوین همایش موصوف سرمایه‌گذاران داخلی اعم از داخل استان و خارج از استان، ایرانیان مقیم خارج از کشور و سرمایه‌گذاران خارجی بوده و زمینه‌های سرمایه‌گذاری نیز انرژی و امور زیربنایی، صنعت،معدن و تجارت، کشاورزی و صنایع تبدیلی، توسعه و عمران شهری، گردشگری و خدمات، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌باشد.


 گفتنی است ،کلیه‌ی اطلاعات لازم در رابطه با چهارمین همایش سرمایه‌گذاری استان در سایت دبیرخانه همایش به نشانی www.investin-ea.ir قابل دسترس می‌باشد. 

۲۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۵۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP