فرصتهای جدید برای شرکتهای خدمات فنی مهندسی کشور در طرحهای مصوب صندوق اوپک

فرصتهای جدید برای شرکتهای خدمات فنی مهندسی  کشور در طرحهای مصوب صندوق اوپک
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، هیات مدیره صندوق اوپک برای توسعه بین المللی که در 143 امین جلسه خود در وین-اطریش برگزار شد تعداد 10 فقره تسهیلات مالی به نفع طرحهای زیر بنایی و توسعه ای در کشورهای فقیر و کم درآمد و برخی کشورهای در حال توسعه تصویب نمود.


بر اساس این گزارش ،  از این بین تعداد 1 فقره تسهیلات مصوب به میزان 8 میلیون دلار مربوط به وام تکمیلی جهت پوشش کسری منابع مالی طرح ایجاد سیستم حمل و نقل عمومی در کشور هندوراس بودکه 9  فقره طرح زیربنایی جدید در کشورهای بورکینافاسو، کوبا، مصر، مالاوی، غنا، جامائیکا، پاکستان، سریلانکا و کوزوو با ارزش کل بیش از 3 میلیارد دلار به تصویب رسید.


 این گزارش می افزاید :طرحهای مزبور در حوزه های حمـل و نقل هوایی و جاده ای، انــرژی،آب وفاضلاب و آموزش¬ تعریف شده اند و عملیات عمرانی و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات آنها به روش مناقصه نامحدود بین‌المللی برگزار خواهد شد.


شایان ذکر است با توجه به اینکه امکان شرکت در مناقصات طرحهای مصوب صندوق برای تمامی شرکتهای پیمانکاری از سراسر دنیا وجود دارد، فرصت مناسبی برای پیمانکاران و تامین کنندگان تجهیزات و ماشین آلات مجرب ایرانی بمنظور بررسی طرحهای متنوع زیربنایی در کشورهای مختلف و استفاده از آنها در قالب فرصتهای صادرات خدمات فنی و مهندسی مهیا است.


این گزارش می افزاید : گزارشات کامل ابعاد فنی، مالی، اجرایی، تدارکات و اجزاء 6 طرح از طرحهای موصوف که مناقصات آنها به روش نامحدود بین المللی در آینده برگزار خواهد شد  بهمراه گزارشات طرحهای مصوب قبلی هیات مدیره صندوق اوپک در پورتال سازمان سرمایه گذاری به نشانی www.investiniran.ir/fa/opec/plan   قابل دسترسی است.


گفتنی است  صندوق اوپک برای توسعه بین المللی از نهادهای مالی و توسعه ای بین المللی است که در سال 1976 میلادی توسط کشورهای عضو سازمان صادرکنندگان نفت (OPEC) با هدف کمک به پیشرفت و رشد توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای فقیر و در حال توسعه از طریق اعطای تسهیلات مالی ترجیحی و کمکهای بلاعوض تاسیس شد.
 

۲۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP