رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان البرز اعلام کرد: جذب 58 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان البرز اعلام کرد: جذب 58  میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی
امیری رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان البرز کل ورودی سرمایه گذاری خارجی به استان البرز را 58 میلیون دلار عنوان کرد و از روند رو به رشد جذب سرمایه گذاری در این استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از گزارش دریافتی ، امیری  گفت: دو نهاد ستاد و مرکز خدمات سرمایه گذاری فعالیت اجرایی خود را در راستای افزایش روند جذب سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته  آغاز نمودند.


 اقدامات استان در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی در سال 91


امیری در ادامه افزود: ستاد سرمایه گذاری استان در راستای اجرایی نمودن آئین نامه ماده7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی با برگزاری جلسات فوری با حضور استاندار و روسای دستگاههای ذیربط به بررسی و رفع موانع و مشکلات متقاضیان سرمایه گذاری پرداخته است.


 وی با اشاره به اقدامات انجام یافته استان در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی خاطر نشان کرد: این مرکز با انجام فعالیتهای نظارتی بر طرحهای سرمایه گذاری بصورت بازدید از پروژه ها از نزدیک به رفع مشکلات و موانع سرمایه گذاران پرداخته است.و با شرکت در همایشهای سرمایه گذاری و بر پایی غرفه به معرفی اولویتهای سرمایه گذاری به علاقه مندان سرمایه گذاری پرداخته و در راستای بستر سازی مناسب جهت ورود سرمایه گذاران خارجی به استان حرکت  نموده است.


اقدامات مرکز خدمات سرمایه گذاری استان


امیری یاد آور شد: مرکز خدمات سرمایه گذاری علاوه بر تسریع و تسهیل روند صدور مجوز به تهیه وتدوین بسته های آموزشی در قالب بروشور و لوح فشرده حاوی اولویتها و فرصتهای سرمایه گذاری استان، به دو زبان انگلیسی و فارسی جهت ارائه به علاقه مندان در همایشهای سرمایه گذاری اقدام نموده است .


به گفته این مقام مسئول، شرکت اتوشاسی اینتر نشنال پارس، با ایجاد اشتغال در حدود 300 نفر بعنوان مهمترین طرح سرمایه گذاری استان و نمایندگی انحصاری شرکت رنو فرانسه در ایران، از نظر انتقال تکنولوژی و دانش روز به کشور بوده است . 


مهمترین طرح های سرمایه گذاری خارجی استان


رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان البرز با بیان اینکه از مهمترین اقدامات استان در سال 92می توان به راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری، تجهیز فضای فیزيکی مرکز خدمات سرمایه گذاری و منابع و امکانات لازم در این مرکز، شناسایی هر چه بیشتر مزیتهای سرمایه گذاری استان اشاره نمود.


 وی اظهار کرد : این سازمان در نظر دارد در سال جاری حرکت در جهت انجام فعالیت های مطالعاتی در خصوص شناسایی موانع جذب سرمایه گذاری در استان و ارائه راهکارهایی به منظور بهبود فضای کسب و کار در استان، به روز رسانی بانک اطلاعات سرمایه گذاران خارجی و تهیه نقشه سرمایه گذاری استان را در دستور کار خود قرار دهد.


امیری در پایان گفت:برای دریافت اطلاعات بیشتر از فرصت های سرمایه گذاری و پتانسیل ها و توانمندیهای اقتصادی استان در بخشهای مختلف در پورتال الکترونیکی ستاد و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با آدرس www.invest-alborz.ir   به دو زبان انگلیسی و فارسی قابل دسترسی است .
 
 

۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP