اکونومیست: شیر پارسی پنجه‌های خود را از دست نداده/ قدرت ایران رو به افزایش است

اکونومیست: شیر پارسی پنجه‌های خود را از دست نداده/ قدرت ایران رو به افزایش است
اکونومیست در گزارشی به تغییر موازنه قدرت به نفع جمهوری اسلامی اذعان کرده و از غرب خواسته است در برابر ایران عقب‌نشینی نکند.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس، اکونومیست در گزارشی مفصل و خصمانه علیه ایران، اذعان کرده است که موازنه قدرت در منطقه در حال تغییر به‌نفع ایرانیان است.

در این گزارش ضمن تصریح به اینکه شیر پارسی پنجه‌های خود را از دست نداده است، اذعان شده که به دو دلیل موازنه قوا بین ایران و سایر جهان در حال تغییر به‌نفع ایران است: اولا به دلیل پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران که اکونومیست آن را همچون سیاست‌مداران صهیونیست در راستای تولید سلاح هسته‌ای می‌بیند. ایران ظرف کمتر از دو سال و علی‌رغم تحریم‌ها توانسته است 9000 سانتریفیوژ نصب کند و به این ترتیب ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم خود را دو برابر کرده است. ثانیا، برخی تحولات دیگر که منافع غرب را تهدید می‌کنند، در اطراف ایران در حال رخ دادن هستند. با وجود مشکلات اقتصادی، ایران همچنان در مقایسه با همسایگانش قدرتمند است و علاقمند است که قدرت خود را به خارج تسری دهد. دولت عراق اکنون متحد ایران است. ایران در لبنان نیز از طریق حزب‌الله شیعی دارای نفوذ است و نیروهای حزب‌الله را وارد سوریه کرده است که توانسته‌اند در کنار مشاوران ایرانی، وضعیت جنگ را به نفع حکومت بشار اسد تغییر دهند. دلیل رسمی موافقت اوباما با ارسال سلاح به سوریه، استفاده این کشور از سلاح شیمیایی بوده است اما دلیل واقعی آن این است که آمریکا نمی‌خواهد اسد به عنوان نماینده ایران حکومت کند.

در این گزارش ادعا شده است که خطر ایران هسته‌ای یکی از اصلی‌ترین عللی است که باعث می‌شود غرب نه‌تنها در سوریه وارد عمل شود، بلکه در این کشور منطقه پرواز ممنوع نیز برقرار کند. این اقدام باعث می‌شود که دولت اسد از اصلی‌ترین سلاح خود یعنی نیروی هوایی بی‌بهره شود و شورشیان بتوانند پایگاه نظامی در سوریه ایجاد کنند.

گزارش اکونومیست این چنین به پایان رسیده است: «وقتی قدرت پارسی در حال افزایش است، برای غرب وقت عقب‌نشینی از خاورمیانه نیست!»

۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP